Jak zacząć sprzedawać koszulki z własnym nadrukiem?

0
2216
koszulki z nadrukiem

Jednym z pierwszych kroków, jakie wykonujesz planując otwarcie własnego sklepu internetowego, jest wybór właściwego asortymentu. To od jego popularności i konkurencyjności zależeć będzie Twój sukces w e-commerce.

Warto postawić na takie towary, które cieszą się zainteresowaniem konsumentów, a z drugiej strony pozwalają wybić się na rynku. Idealnym rozwiązaniem może się więc okazać sprzedaż koszulek z własnym nadrukiem! Dowiedz się, jak zacząć taką działalność!

Dlaczego własny sklep z koszulkami to dobry pomysł?

Odzież to jedna z kategorii produktów, które są najczęściej kupowane w sieci. Konsumenci cenią sobie szeroki wybór, wygodny proces składania zamówień, a także możliwość dokonywania darmowych zwrotów. Warto jednak zauważyć, że taki poziom popularności ubrań w Internecie przekłada się również na dużą konkurencję. Oferując identyczne produkty jak inne firmy na rynku, możesz mieć więc spore trudności z pozyskaniem nowych klientów.

Na szczęście z pomocą przychodzą właśnie koszulki z własnym nadrukiem. To odpowiedź na potrzebę znalezienia niszy, która pozwoli Ci wybić się na rynku. Nabywając gładkie T-shirty i umieszczając na nich unikalne grafiki, z łatwością zbudujesz wokół swojej marki lojalną społeczność. Rezultaty będą tym lepsze, im ciekawiej wykorzystasz znane Ci insighty konsumenckie.

Projektując nadruki, najlepiej inspirować się własnymi zainteresowaniami i dyscyplinami, na których dobrze się znasz. Swoją wiedzę wykorzystasz, aby trafić w gust osób podobnych do Ciebie i komunikować się z nimi w naturalny dla nich sposób. Może się to okazać łatwiejsze niż myślisz. Nie potrzebujesz bowiem żadnych specjalistycznych umiejętności, żeby produkować T-shirty z własnymi nadrukami. Zamiast artystycznych projektów graficznych, możesz przecież ograniczyć się do zabawnych czy błyskotliwych cytatów.

Jak sprzedawać własne koszulki? Poradnik krok po kroku

Aby zacząć sprzedaż koszulek z własnym nadrukiem, będziesz potrzebować:

 1. towaru,
 2. struktury biznesowej,
 3. kanału sprzedaży.

W dalszej części poradnika przyjrzymy się po kolei wszystkim wymienionym wyżej elementom. Sprawdź, jak otworzyć własny sklep z koszulkami!

1. Sprzedaż koszulek – jak pozyskać towar?

W przypadku sprzedaży koszulek z własnym nadrukiem pozyskanie asortymentu może być nieco trudniejsze niż w zwykłym sklepie internetowym. Musisz bowiem nie tylko zamówić T-shirty z hurtowni, ale także znaleźć sposób na umieszczenie na nich swoich grafik. Najpierw zajmijmy się kwestią zdobycia samych koszulek. Możesz się zastanawiać, czy warto samodzielnie zająć się ich produkcją, czy lepiej kupić gotowe artykuły. Bardziej opłacalna okaże się ta druga opcja. Dzięki szerokiej ofercie gładkich T-shirtów w sieci, z łatwością znajdziesz dostawcę, który sprzeda Ci je niemal za grosze.

Wówczas staniesz przed wyzwaniem naniesienia nadruków na koszulki. Tu znowu masz do wyboru dwa rozwiązania. Pierwsze polega na skorzystaniu z usług profesjonalnej drukarni. Drugie zakłada zakup specjalistycznego sprzętu i jego własnoręczną obsługę. Na którąkolwiek opcję postawisz, musisz wiedzieć, jakie technologie druku masz do dyspozycji. Poniżej krótko charakteryzujemy najpopularniejsze z nich:

 • Sitodruk – wykorzystuje matrycę wielokrotnego użytku i cechuje się ograniczoną liczbą kolorów. Każda kolejna barwa to dodatkowy wydatek, więc koszty produkcji spadają wraz z wykonanymi sztukami. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla prostych, jednokolorowych projektów.
 • Flex – bazuje na wykorzystaniu cienkich folii, które odciska się na każdej koszulce. Umożliwia nanoszenie wielokolorowych nadruków, a koszt produkcji pozostaje niezmienny niezależnie od liczby wykonanych sztuk. Najlepszy użytek z tej metody zrobią firmy o niewielkim nakładzie.
 • Druk cyfrowy DTG – pozwala na nanoszenie grafik z fotograficzną dokładnością. Jego koszty są niezmienne na całym etapie produkcji. Najlepiej sprawdza się w przypadku szczegółowych, wielobarwnych projektów.

To tylko niektóre technologie, jakie masz do wyboru. Zdecyduj się na tę metodę, która najlepiej pasuje do specyfiki Twojego biznesu!

2. Własny sklep z koszulkami a działalność gospodarcza

Sprzedaż internetową możesz prowadzić w ramach działalności nierejestrowanej. Zauważ jednak, że ograniczają Cię wówczas limity przychodów (jedynie 1505 zł w 2022 r.) i ryzykujesz trudności w podejmowaniu współpracy z różnymi kontrahentami. W przypadku takiego biznesu jak sklep z koszulkami zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się założenie własnej firmy.

Możesz zdecydować się na jednoosobową działalność gospodarczą lub wybraną formę spółki. Prowadzenie firmy ma swoją cenę (opłaty, formalności), ale pozwala Ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Jako że sprzedaż koszulek z własnym nadrukiem wiąże się z koniecznością ponoszenia rozmaitych kosztów, istotnym udogodnieniem okaże się na przykład możliwość odliczania ich od podatku. Rejestracja działalności ułatwi Ci także podejmowanie współpracy z podwykonawcami, którzy mogliby być negatywnie nastawieni do podpisywania umów z osobami fizycznymi. Ponad wszystko zaś zyskujesz możliwość zarabiania więcej niż połowa krajowej pensji minimalnej.

Aby założyć własną firmę, wypełnij odpowiedni formularz online. Większość przedsiębiorców na początku swojej drogi stawia na jednoosobową działalność gospodarczą. Jeśli też zdecydujesz się na taki krok, złóż wniosek CEIDG-1, w którym określisz między innymi nazwę swojej firmy, kody PKD działalności, preferowaną formę opodatkowania czy sposób prowadzenia księgowości.

3. Jak sprzedawać własne koszulki? Załóż sklep internetowy!

Sprzedaż koszulek z własnym nadrukiem najlepiej prowadzić za pośrednictwem sklepu internetowego. To absolutnie podstawowy kanał, od którego warto zacząć swoją działalność. Możesz zaprojektować go zgodnie z charakterem przyjętej komunikacji i sprawić, by wyróżniał się na tle konkurencji. Jak to zrobić?

Potrzebujesz przede wszystkim intuicyjnego oprogramowania e-commerce. Dobry użytek zrobisz na przykład z platformy abonamentowej Sky-Shop, która wyposażona jest w prosty kreator stron internetowych. Dzięki niemu stworzysz własną witrynę, edytując gotowy szablon. Twoja praca ograniczy się do przeciągania poszczególnych modułów w wybrane miejsca. Kiedy struktura sklepu będzie już gotowa, spośród setek dostępnych opcji wybierzesz dla niego właściwy motyw graficzny. Proste, prawda?

Dzięki intuicyjnemu kreatorowi zapewnisz swoim klientom przejrzysty proces zakupowy. Aby jednak mogli oni finalizować transakcje, będą potrzebowali także funkcjonalnego systemu płatności. Na szczęście Sky-Shop, jak i inne podobne platformy, zintegrowany jest z różnymi bramkami. Wystarczy więc wybrać preferowanego operatora i zaakceptować warunki korzystania z jego usług. Podobnie postąpisz z firmami kurierskimi, które zajmą się dostarczaniem Twoich przesyłek. Jeśli nie chcesz wiązać się z jednym dostawcą, postaw na kompleksową ofertę brokera kurierskiego!

To wszystko – tak przygotowany sklep internetowy jest gotowy do sprzedaży koszulek. Pamiętaj jednak o tym, że w dzisiejszych czasach konsumenci przebywają w bardzo wielu różnych miejscach w sieci. Aby docierać do nich ze swoją ofertą, trzeba więc postępować według strategii omnichannel.

Zakłada ona wykorzystanie dodatkowych kanałów sprzedaży, takich jak:

 • polskie platformy zakupowe (np. Allegro, Empik Marketplace, strony Grupy Morele),
 • zagraniczne marketplace’y (np. eBay, Amazon),
 • porównywarki cen (np. Ceneo),
 • serwisy ogłoszeniowe (np. OLX),
 • media społecznościowe (np. sklep na Facebooku).

Z większością tych kanałów swój sklep zintegrujesz za pomocą wybranej platformy e-commerce. Sky-Shop oferuje praktyczne funkcje, dzięki którym łatwo i szybko połączysz wszystkie media w jednym miejscu. W ten sposób zapewnisz sobie wygodne centrum zarządzania zamówieniami!

👉 Sprawdź, jak założyć własny sklep internetowy. 

Jak zacząć sprzedawać koszulki z nadrukiem? Podsumowanie

Współcześnie otwarcie sklepu z własnymi koszulkami nie jest niczym trudnym. Wystarczy wykorzystać dobrodziejstwa nowoczesnych platform e-commerce, które ułatwią Ci wejście na rynek, obsługę sprzedaży, a nawet prowadzenie działań marketingowych. Jeżeli masz ciekawy pomysł na T-shirty z nadrukami, nie zwlekaj i już dziś zacznij zarabiać na własnym sklepie internetowym!

Świetnym miejscem do sprzedaży koszulek jest Allegro zintegrowane ze Sky-Shop. Poznaj zalety integracji ze Sky-Shop.