Tani sklep internetowy i jednoczesna sprzedaż na Allegro

0
516
tani sklep i sprzedaż na allegro

Zaczynając przygodę z handlem internetowym, każdy przedsiębiorca powinien wybrać interesujące go kanały sprzedaży. Podstawowym często staje się witryna sklepu internetowego, ale w myśl strategii omnichannel warto uzupełnić ją działaniami prowadzonymi w innych serwisach. Jednym z najpopularniejszych jest Allegro. Jak połączyć oba te kanały i w pełni wykorzystać ich potencjał?

Jak założyć tani sklep internetowy?

Uruchomienie sklepu internetowego nie powinno dziś sprawić problemu nawet osobom, które nie mają bogatej wiedzy z zakresu nowych technologii. Na rynku dostępne są bowiem inteligentne narzędzia, prowadzące użytkownika krok po kroku przez cały proces tworzenia witryny e-commerce. Można podzielić je na programy open source i SaaS.

Narzędzia otwartoźródłowe to darmowe oprogramowanie pozwalające stworzyć sklep idealnie dostosowany do potrzeb właściciela. Niestety ich obsługa może okazać się wymagająca dla mniej doświadczonych użytkowników, a poziom bezpieczeństwa powstających w ten sposób stron nie jest szczególnie wysoki. Co więcej, wdrażanie zaawansowanych funkcji w sklepie wiąże się z koniecznością zakupu i samodzielnej konfiguracji specjalnych wtyczek i integracji. W efekcie, tworzenie strony w programie open source może okazać się nieopłacalne.

Platformy SaaS to z kolei narzędzia przeznaczone nawet dla początkujących użytkowników. Cechują się bardzo łatwą obsługą i intuicyjnym charakterem. Są wyposażone we wszelkie niezbędne funkcje i integracje, a także w zaawansowane zabezpieczenia. Twórca strony musi co prawda dostosować się do jej określonego kodu, którego nie da się modyfikować, ale zyskuje jednocześnie pełne wsparcie ze strony dostawcy. Ceną tych udogodnień jest jedynie abonament w wysokości kilkudziesięciu – stu kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

👉Dowiedz się, jak najłatwiej otworzyć własny sklep internetowy:

Akceptacja ciasteczek z kategorii statystyki, marketing jest wymagana do poprawnego działania materiału wideo z Youtube.

Jak widzisz, założenie sklepu internetowego może okazać się tańsze w przypadku wykorzystania inteligentnej platformy SaaS. Jest to również najlepsze rozwiązanie dla sprzedawców, którzy chcą prowadzić działania nie tylko na własnej stronie, ale także w kanałach dodatkowych, takich jak Allegro. To zaś prowadzi nas do kolejnego punktu…

Jak zintegrować sklep z Allegro?

Prowadzenie sprzedaży na Allegro to wyjątkowo proste przedsięwzięcie. Wystarczy założyć konto w serwisie (najlepiej firmowe), wystawić aukcje i zająć się działaniami marketingowymi. Można zyskać w ten sposób dostęp do ogromnej rzeszy potencjalnych klientów (około 20 milionów unikalnych użytkowników w miesiącu) oraz zaawansowanych narzędzi sprzedażowych.

Allegro ma też swoje wady, a należy do nich przede wszystkim duża konkurencja. Platforma utrudnia również kreowanie indywidualnych marek, ponieważ kupujący rzadko zawracają sobie głowę tym, od jakich dokładnie sprzedawców nabywają produkty. Aby stawić czoła tym wyzwaniom, warto więc połączyć handel w Allegro z wykorzystaniem innych kanałów.

Najlepiej zacząć od zintegrowania Allegro z witryną własnego sklepu. Jak już wiesz, można użyć w tym celu funkcji dostępnej z poziomu dobrej platformy SaaS. Przykład takiej usługi stanowi dwukierunkowa integracja oferowana przez dostawcę oprogramowania Sky-Shop. Zapewnia ona między innymi takie udogodnienia jak:

  • Wystawianie aukcji i zarządzanie nimi – możesz zautomatyzować wszystkie operacje dotyczące zarządzania aukcjami i dostosować je do aktualnych stanów magazynowych.
  • Zarządzanie sprzedażą w jednym miejscu – wszystkie kluczowe operacje w Allegro możesz realizować z poziomu panelu administracyjnego swojego sklepu. 
  • Obsługa zamówień – składane przez klientów zamówienia spływają od razu do Twojego sklepu, gdzie możesz nimi zarządzać. Do dyspozycji masz między innymi opcję generowania i wysyłania etykiet kurierskich.

Z jednej strony integracja usprawnia i automatyzuje pobieranie danych z marketplace’u do sklepu, a z drugiej umożliwia zarządzanie sprzedażą w Allegro z poziomu własnej strony.

👉Dowiedz się, jak zacząć sprzedawać na Allegro. 

Jak prowadzić sprzedaż na Allegro?

Jeśli interesuje Cię rozwiązanie polegające na prowadzeniu taniego sklepu internetowego przy jednoczesnych działaniach w Allegro, koniecznie wypróbuj funkcję dwukierunkowej integracji. Dzięki niej usprawnisz zarządzanie sprzedażą w dwóch różnych kanałach, oszczędzając czas i maksymalizując zyski. Własna witryna pozwoli Ci kreować markę i docierać do wybranych odbiorców, a Allegro poszerzy Twoje zasięgi.

Jak widzisz, wykorzystanie obu kanałów to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Zwłaszcza, że sprzedaż obsłużysz w jednym miejscu. 

Szukasz dobrej platformy pozwalającej na uruchomienie taniego sklepu internetowego przy jednoczesnym wsparciu Allegro? Koniecznie wypróbuj platformę Sky-Shop!