Integracja Allegro z platformą Sky-Shop – 10 zalet takiego rozwiązania

0
2591
integracja sky-shop z allegro

Posiadanie konta na Allegro to właściwie obowiązek dla każdego internetowego sprzedawcy. Według danych serwisu, odwiedza go około 18 milionów użytkowników miesięcznie. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, warto zintegrować Allegro z platformą Sky-Shop.

Połączenie działa w dwóch kierunkach, dzięki czemu z jednej strony wystawisz produkty na sprzedaż, a z drugiej automatycznie pobierzesz swoje zamówienia do panelu administracyjnego.

Poznaj 10 zalet takiego rozwiązania!

1. Dwukierunkowa integracja

Platforma Sky-Shop pozwala Ci na komfortowe wystawianie ofert w trybie „Kup teraz” oraz w formie aukcji. Dzięki temu możesz je zamykać i wznawiać w sposób automatyczny, zgodnie z aktualnym stanem magazynu.

Integracja działa także w drugą stronę, pobierając wszystkie zamówienia oraz wpłaty do panelu administracyjnego. Zarządzanie sprzedażą staje się więc znacznie prostsze niż jej bezpośrednia obsługa przez Allegro.

2. Automatyzacja obsługi

Dzięki integracji Allegro ze Sky-Shop obsługa konta zostaje zautomatyzowana na wielu płaszczyznach. Przekłada się to na oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów prowadzenia sprzedaży. Nie musisz przejmować się na przykład takimi kwestiami jak:

  • pobieranie zamówień,
  • pobieranie wpłat,
  • przesyłka numerów przewozowych listów do Allegro,
  • zamykanie i wznawianie aukcji,
  • aktualizacje stanu magazynu w sklepie internetowym,
  • aktualizacje cen.

3. Masowe zarządzanie produktami i aukcjami

Integracja umożliwia wystawianie setek aukcji na raz. W trybie masowym da się również zmieniać ceny i ilości, zamykać aukcje i wystawiać je ponownie, a także publikować podobne oferty.

4. Allegro Smart

Uczestnictwo w programie Allegro Smart gwarantuje kupującym „darmowe” dostawy przez cały rok! Wystarczy, że opłacają oni abonament w wysokości 49 zł miesięcznie.

Dzięki integracji ze Sky-Shop możesz wygodnie zarządzać etykietami kurierskimi Allegro i Allegro Smart z poziomu panelu administracyjnego. Numery listów przewozowych są automatycznie przesyłane ze sklepu do serwisu.

👉 Dowiedz się więcej o programie Allegro Smart!

5. Wsparcie dla dropshippingu

Dropshipping na Allegro to bardzo ciekawe rozwiązanie dla początkujących sprzedawców, pozwalające im na prowadzenie biznesu bez zaplecza towarowego. Sky-Shop zapewni Ci nie tylko integrację z hurtowniami, ale także automatyczne aktualizacje cen i stanów magazynowych, zamykanie aukcji dla produktów na wyczerpaniu, pobieranie zamówień oraz system obejmujący powiadomienia, faktury, paragony czy etykiety kurierskie.

6. Aukcje jako produkty w sklepie

Integrację w Sky-Shop możesz wykorzystać także do pobrania z Allegro aukcji, które zostaną dodane jako produkty w Twoim sklepie internetowym.

Funkcja przeznaczona jest głównie dla sprzedawców posiadających już oferty w serwisie – dzięki temu łatwo zaimportują je oni na swoją stronę e-commerce. System pozwala na automatyczne ustawienie tytułu, ceny, ilości, opisu oraz zdjęć.

7. Powiadomienia dla klientów

Dzięki integracji Allegro ze Sky-Shop możesz łatwo zarządzać automatycznymi powiadomieniami mailowymi oraz SMS-owymi.

Dzięki temu Twoi klienci szybko dowiedzą się o przyjęciu ich zamówienia, zmianie jego statusu czy wysyłce i możliwości śledzenia przesyłki.

8. Szablony aukcji

Chcesz wyróżnić się na tle konkurencji w Allegro? Przydadzą Ci się oryginalne szablony aukcji. W Sky-Shop masz do dyspozycji specjalny system znaczników, dzięki którym wybrane elementy – takie jak opis czy zdjęcie – będą automatycznie dodawane do oferty. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu.

9. Obsługa wielu kont

Posiadanie wielu różnych kont przez jednego sprzedawcę niesie ze sobą liczne korzyści. Po pierwsze stworzysz w ten sposób złudzenie konkurencji i zwiększysz szanse, że porównując różne oferty, kupujący i tak wybierze Twój produkt.

Po drugie zadbasz o swój wizerunek jako marki specjalizującej się w jednej branży, sprzedając różne towary na różnych kontach. Sky-Shop pozwala na integrację wszystkich profili w jednym miejscu, co zdecydowanie ułatwi Ci zarządzanie zamówieniami i stanem magazynowym.

👉 Dowiedz się, jak prowadzić sprzedaż za pośrednictwem wielu kont na Allegro.

10. Cenniki Form Dostawy

W Sky-Shop możesz także wygodnie zarządzać Cennikami Form Dostawy Allegro. Wystarczy, że w swoim panelu administracyjnym dodasz różne cenniki do konkretnych produktów, aby podczas tworzenia aukcji automatycznie się one zaciągnęły. Dzięki temu błyskawicznie przystąpisz do sprzedaży.

Co ważne, cenniki można przypisywać pojedynczo lub masowo do wielu towarów. Sky-Shop pozwala również na dopasowanie cennika w trakcie wystawiania produktu, a nawet na dodanie nowego i modyfikowanie go zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Sprzedawaj na Allegro ze Sky-Shop!

Integracja, jaką zapewnia platforma Sky-Shop, wiąże się z licznymi korzyściami dla każdego sprzedawcy internetowego. To gwarancja łatwej i skutecznej obsługi zamówień, która pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Niezależnie od tego, z ilu kont korzystasz i jak duży asortyment oferujesz, Sky-Shop sprowadzi cały proces zarządzania i kontroli do jednego prostego panelu administracyjnego. Co ważne, aby prowadzić sprzedaż na Allegro ze Sky-Shop, nie musisz prowadzić sklepu internetowego.

Testuj dwukierunkową integrację za darmo przez 14 dni!