Wady i zalety dropshippingu w Allegro

0
2715
dropshipping na allegro

Dropshipping w Allegro wzbudza mnóstwo emocji. Handel bez posiadania magazynu z towarem, bez konieczności inwestowania, z możliwością pracy z dowolnego miejsca brzmi niewiarygodnie. Rozwiązanie jest w pełni legalne i chętnie stosowane. Przyglądamy się wadom i zaletom dropshippingu na Allegro! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Spis treści:

Dropshipping w Allegro
Zalety dropshippingu na Allegro
Wady dropshippingu na Allegro
Sprzedaż dropshipping na Allegro

Dropshipping w Allegro


Zastanawiasz się skąd wziąć produkty na sprzedaż i pieniądze na zatowarowanie magazynu? Nie musisz! Dropshipping jest modelem logistycznym, w którym:

 1. Pobierasz do swojego sklepu ofertę hurtowni.
 2. Sprzedajesz.
 3. Hurtownia wysyła towary do klienta na Twoje zlecenie.

Za produkty płacisz dopiero wtedy, gdy zostaną zamówione, co czyni go biznesem bez ryzyka. Dropshipping w Allegro to najprostsza forma rozpoczęcia sprzedaży w Internecie! Wszystko dlatego, że nie musisz inwestować znaczących kwot, posiadać obszernej wiedzy technicznej, a sprzedaż rozpoczniesz niemal natychmiast!

W przypadku dropshippingu w Allegro jedyne, czego potrzebujesz to zapał do pracy i poszerzania swojej wiedzy oraz niezawodne narzędzie do pracy, które zapewni Ci automatyzację procesów i niezawodność działania. Idealnym wyborem będzie tutaj kompleksowe oprogramowanie polskiej firmy Sky-Shop.pl. Które z funkcji będą dla Ciebie szczególnie przydatne?

 • Zaawansowana integracja z hurtowniami dropshippingowymi. To ona pozwoli Ci na wybór produktów, które pojawią się w Twoim sklepie i aktualizowanie informacji o nich (np. stanów magazynowych, cen).
 • Dwukierunkowa integracja z Allegro. To ona zapewni szybkie i sprawne wystawianie aukcji na Allegro.
 • Intuicyjny panel administracyjny. Wykorzystując narzędzie nie musisz kontrolować, które przedmioty zostały sprzedane, jaka forma dostawy wybrana i czy klient zapłacił! Każda z informacji, wraz z oznaczeniem, że zamówienie pochodzi z Allegro zostanie wyświetlona od razu. Co ważne, wszelkie czynności związane z zamawianiem kurierów (także dla zamówień Smart!) wykonasz z poziomu panelu swojego sklepu.

Oprogramowanie świetnie dostosowane do sprzedaży w dropshippingu w Allegro oraz dostępny support pozwolą Ci postawić pierwsze kroki w e-commerce.

Poznaj szczegóły! Przeczytaj: Jak sprzedawać na Allegro bez towaru?

Zalety dropshippingu na Allegro


Dropshipping na Allegro chętnie wybierany jest ze względu na znaczącą liczbę zalet, które dostrzegają sprzedawcy. Wśród nich znajdziemy:

 • Możliwość startu z małym budżetem. Koszty ograniczają się do opłat za firmę, ceny oprogramowania oraz reklamy na Allegro.
 • Niskie ryzyko inwestycji. Kiedy zamawiasz towar dopiero wtedy, gdy ktoś go kupi, nie musisz przejmować się kosztami magazynowania produktów i tym, że nie zostaną sprzedane.
 • Szybkość wystartowania ze sprzedażą. Wystrarczy, że pobierzesz produkty z hurtowni i wystawisz je na Allegro.
 • Łatwość docierania do klientów. Z Allegro korzystają miliony osób.
 • Brak konieczności inwestowania w promocję zewnętrzną. Swoje oferty promujesz bezpośrednio na Allegro. Nie musisz inwestować w prowadzenie Facebooka, pozycjonowanie, remarketing.
 • Brak konieczności podpisywania umów zewnętrznych. Bramkę płatniczą zapewnia Ci Allegro, zyskujesz też dostęp do oferty wybranych firm dostawczych.
 • Dropshipping w Allegro można wykonywać jako pracę dorywczą.

Oczywiście, zalety dropshippingu na Allegro to tylko jedna strona medalu. Czas poznać drugą 🙂

Wady dropshippingu na Allegro


Dropshipping w Allegro nie jest modelem idealnym na start, jednak niesie za sobą ograniczenia, których musisz mieć świadomość już na początku swojej działalności. Do wad dropshippingu na Allegro zalicza się:

 • Wysokość prowizji Allegro. Jako początkujący sprzedawca nie masz jeszcze rabatów w hurtowniach, toteż Twoje zarobki nie będą zawrotne. Prowizja Allegro może je znacznie uszczuplić.
 • Konieczność dostosowania się do regulaminu portalu aukcyjnego np. zakaz przekierowania klientów do swojego sklepu, miniatury produktów na białym tle.
 • Oceny sprzedawcy, które nie są w pełni zależne od Ciebie. Klienci ocenią Cię za szybkość wysyłki i zabezpieczenie produktu wysyłanego przez hurtownię. Właśnie dlatego współpraca z solidnym kontrahentem jest tak istotna.
 • Ograniczone możliwości uczestnictwa w Allegro Smart. W większości przypadków nie jest to problem, bowiem hurtownie dropshippingowe wspierają Allegro Smart lub pozwalają na przesłanie własnych etykiet kurierskich. Tę kwestię warto uzgodnić na początku współpracy.
 • Możliwość sprzedania produktu, którego nie ma już w hurtowni. Przed sytuacją uchronią Cię częste aktualizacje oferty hurtowni dostępne w Sky-Shop.pl oraz możliwość ustawienia buforu, czyli liczby sztuk, przy której sprzedaż ma zostać zakończona.

Pamiętaj, że wady dropshippingu na Allegro nie wykluczją jego wykorzystania! Ich znajomość pozwala Ci się lepiej przygotować do startu i opracować rozwiązania problemów jeszcze zanim się pojawią!

Sprzedaż dropshipping na Allegro


Dobrym podsumowaniem wad i zalet dropshippingu na Allegro będzie stwierdzenie, że dla Twojej wygody i osiągania wysokich wyników sprzedażowych kluczowe będzie znalezienie dobrej hurtowni dropshippingowej.

Oferty hurtowni znajdziesz w grupie HURTOWNIE oferuję/szukam + DROPSHIPPING.

To jakość oferowanych przez nią towarów, częstotliwość aktualizacji bazy produktowej oraz sprawność obsługi wysyłek będzie miała znaczący wpływ na oceny, które otrzymasz.

Choć dropshipping na Allegro jest prosty, warto myśleć przyszłościowo i rozważyć równoległy rozwój własnego sklepu internetowego. Otrzymasz go wraz z oprogramowaniem Sky-Shop.pl, którego używasz do obsługi aukcji. Dlaczego warto wykorzystywać sprzedaż wielokanałową? Powodów jest kilka!

 1. Docierasz do innych grup klientów.
 2. Publikujesz opisy i zdjęcia zgodnie ze swoją wizją. Nie dopasowujesz się do narzuconego regulaminu.
 3. W sklepie nie płacisz prowizji od sprzedaży, która jest nieodłączną częścią Allegro!

Sprzedaż dropshipping na Allegro jest pierwszym krokiem do rozwoju Twojej firmy i działalności w branży e-commerce!

Zobacz: Jak prowadzić sklep internetowy połączony z Allegro?