Sprzedaż na Allegro za granicę – jak wysłać towar?

0
1440
sprzedaż za granicę na allegro

Allegro to najpopularniejszy marketplace w Polsce. Chętnie korzystają z niego użytkownicy mieszkający na terenie kraju, ale też rozsiana po całym świecie Polonia. Kierując swoją ofertę do tego drugiego grona odbiorców, trzeba dobrze zastanowić się nad sposobem doręczania przesyłek. Jeśli chcesz prowadzić na Allegro sprzedaż za granicę, koniecznie dowiedz się, jak wysyłać towar!

Allegro – sprzedaż za granicę. Do jakich krajów możesz wysłać towar?

Sprzedawcy, którzy zadeklarują na Allegro wysyłkę za granicę, będą musieli skorzystać z usług firmy kurierskiej, obsługującej rynek międzynarodowy. Taka dostawa jest zazwyczaj stosunkowo kosztowna i często sprawia, że transakcja staje się nieopłacalna. Co więcej, wymaga od Ciebie dodatkowej pracy w postaci poszukiwania kuriera na własną rękę i nadawania przesyłki poza środowiskiem Allegro.

Na szczęście w połowie zeszłego roku serwis zdecydował się ułatwić prowadzenie sprzedaży za granicą, udostępniając nową metodę dostawy. Odpowiada za nią przewoźnik DPD, którego usługi rozliczane są według modelu Allegro Standard. Dzięki temu możesz wygodnie, szybko i stosunkowo tanio wysyłać towary z Polski do następujących 24 krajów Unii Europejskiej: Czechy, Węgry, Słowacja, Litwa, Łotwa, Niemcy, Holandia, Estonia, Słowenia, Austria, Belgia, Luksemburg, Rumunia, Bułgaria, Francja, Włochy, Irlandia, Dania, Hiszpania, Portugalia, Szwecja, Finlandia, Chorwacja, Grecja.

Warto zwrócić uwagę, że na terenie powyższych krajów wyłączone z dostawy zostały miejsca trudno dostępne dla kurierów. Chodzi między innymi o wysokie pasma górskie czy wyspy. Kody pocztowe tych lokalizacji są zablokowane, więc kupujący nie mogą składać pod nie zamówień, a sprzedawca nadawać tam przesyłek.

Allegro – sprzedaż za granicę. Jak udostępnić wysyłkę zagraniczną?

Jedną z podstawowych zalet dedykowanej dostawy międzynarodowej DPD na Allegro stanowi jej zintegrowanie ze środowiskiem serwisu. Przekłada się to na możliwość szybkiego i łatwego udostępnienia wysyłki użytkownikom. Wystarczy, że w zakładce Ustawienia dostawy klikniesz opcję Dodaj nowy cennik lub wybierzesz edycję istniejącego pliku. Następnie w sekcji Sposób rozliczeń Allegro Standard – wysyłka z Polski za granicę zaznacz metodę Allegro Kurier DPD. Do dyspozycji masz także funkcję dodania jej do wielu cenników jednocześnie.

Pamiętaj, że udostępniając odbiorcom metodę wysyłki zagranicznej Allegro Kurier DPD, zadeklarujesz dostawę swoich towarów do wszystkich 24 krajów. Nie będziesz mieć możliwości wyboru tylko niektórych z nich.

👉 Przeczytaj także: Jak zacząć sprzedawać na Allegro – najlepsze praktyki?

Allegro – sprzedaż za granicę. Jak nadać przesyłkę?

Przesyłkę za granicę z Allegro Kurier DPD nadasz wyłącznie za pośrednictwem narzędzia Wysyłam z Allegro. Co istotne, nie musisz w tym celu podpisywać żadnej umowy z przewoźnikiem. Serwis dopełnia wszystkich formalności za Ciebie.

Dzięki uwzględnieniu dostawy zagranicznej wśród metod rozliczanych sposobem Allegro Standard, za wszystkie przesyłki możesz wygodnie rozliczyć się z serwisem w ramach comiesięcznej faktury. Odpowiednie kwoty zostaną dodane do salda na Twoim koncie. Koszty dostawy międzynarodowej różnią się w zależności od wybranego kraju i wahają się od 16,99 zł do 86,99 zł za nadanie paczki o wadze do 10 kg. Cięższe przesyłki wymagają uiszczenia dodatkowej opłaty:

  • 19,99 zł – 59,99 zł w przypadku paczki o wadze do 20 kg,
  • 43,99 zł – 129,99 zł w przypadku paczki o wadze do 31,5 kg.

Zwróć również uwagę na maksymalne wymiary paczki, która musi mieć kształt regularnego prostopadłościanu: 2 x szerokość + 2 x długość + wysokość </= 300 cm. Najdłuższy bok nie może mieć jednak więcej niż 175 cm.

Allegro – sprzedaż za granicę. Najczęściej zadawane pytania

Sprzedawcy, oferujący na Allegro wysyłkę za granicę, często zastanawiają się nad takimi kwestiami jak:

Co się stanie, jeśli adresat nie odbierze przesyłki?

Jeśli kurier nie zastanie odbiorcy pod wskazanym adresem, przesyłka zostanie odesłana z powrotem do Ciebie, na Twój koszt. Za zwrot zapłacisz 16,99 zł niezależnie od kraju. Jeśli waga paczki przekracza 10 kg, do kwoty tej – zgodnie ze stawkami z cennika – doliczony zostanie koszt usługi dodatkowej. Jeżeli kupujący odbierze zamówienie, a później zdecyduje się na jego zwrot, sam poniesie koszty transportu.

Czy każdy sprzedawca może skorzystać z dostawy zagranicznej Allegro Kurier DPD?

Aby korzystać z wysyłki za granicę Allegro Kurier DPD, wystarczy posiadać firmowe konto w serwisie i powiązać je z narzędziem Wysyłam z Allegro.

Skąd kupujący ma wiedzieć, że może skorzystać z dostawy za granicę?

Informacja o możliwości wysyłki towaru za granicę pojawia się w Allegro w trzech różnych miejscach:

  • na liście ofert w filtrach pionowych,
  • na stronie oferty w Szczegółach dostawy,
  • w formularzu dostawy i płatności w sekcji Wysyłka za granicę.

Czy dostawa za granicę jest dostępna w ramach Allegro Smart?

Na tę chwilę z dostawy za granicę nie można korzystać w ramach programu Allegro Smart.

Sprzedaż na Allegro za granicę – podsumowanie

Allegro udostępnia sprzedawcom coraz wygodniejsze rozwiązania, pozwalające na doskonalenie świadczonych usług i redukcję ponoszonych kosztów. Jednym z nich jest właśnie dostawa międzynarodowa Allegro Kurier DPD. Jeśli chcesz oferować swoje produkty konsumentom poza granicami Polski, dokładnie zapoznaj się z tym udogodnieniem!