Sprzedawaj więcej włączając monety na Allegro!

0
3172
czy warto włączyć monety na allegro

Sklepy internetowe koncentrują się na zdobywaniu lojalnych klientów. Programy punktowe, bonusy, newslettery to tylko część benefitów, z jakich internauci korzystają na stronach sklepowych. Allegro nie pozostaje w tyle! Włączając monety na Allegro sprzedajesz więcej i realnie wzmacniasz pozycję swoich ofert wyprzedzając konkurencję. Zobacz, dlaczego warto wykorzystywać monety do promowania aukcji!

Spis treści:
Monety na Allegro – o co chodzi?
Monety Allegro – zasady przyznawania
Czy opłaca się włączyć monety na Allegro?
Kiedy możesz włączyć monety na koncie Allegro?

Monety na Allegro – o co chodzi?


Zarówno kupujący, jak i sprzedający zastanawiają się o co chodzi z monetami na Allegro. Symbol widnieje tylko przy niektórych aukcjach, a liczba monet jest różna – w zależności od sprzedawcy i sprzedawanego przedmiotu.

Jak z pewnością się domyślasz – chodzi o program lojalnościowy. Szacuje się, że obecnie około połowa zarejestrowanych użytkowników Allegro korzysta ze zbierania monet! Jak to działa? Bardzo prosto! Kupując na aukcjach oznaczonych symbolem monet, zyskujesz ich określoną liczbę. Zebrane monety wymieniane są na kupony, które pozwalają obniżać cenę towarów przy kolejnych transakcjach.
Program monet na Allegro daje więc klientom wymierną korzyść finansową. Opiera się na obniżaniu ceny, którą kupujący doceniają najbardziej.

Monety Allegro – zasady przyznawania


Zasady przyznawania monet na Allegro mogą się zmieniać, bowiem serwis stale udoskonala ofertę i premiuje kolejne zachowania. Obecnie kupujący zdobywają je na kilka sposobów m.in.:

 • kupując we wskazanej przez Allegro kategorii,
 • płacąc przez wskazany przez partnera akcji sposób,
 • wybierając marki oferujące promocyjne monety,
 • publikując ofertę jako osoba prywatna np. przy sprzedaży samochodu,
 • korzystając z wyróżnionych monetami ofert.

Zasady przyznawania monet wskazują, że serwis aukcyjny przyciąga nie tylko benefitami za zakupy, ale także za sprzedawanie prywatnych przedmiotów w witrynie. Tym samym staje się pierwszym wyborem podczas zakupów i publikowania ogłoszeń.

Czy opłaca się włączyć monety na Allegro?


Jedna moneta na Allegro kosztuje sprzedawcę 1,23 zł. Właśnie ta informacja będzie dla Ciebie podstawą do wyliczania kosztów korzystania z programu. Do tego, że opłaca się włączyć monety na Allegro przekona Cię kilka faktów:

 1. Wiele kupujących wykorzystuje „filtrowanie po monetach”. Funkcja pozwala na wyświetlanie wyłącznie aukcji, na których można zgromadzić monety. Jeśli nie korzystasz z programu – tracisz wszystkich klientów szukających produktów z monetami.
 2. Monety są sposobem na wyróżnienie oferty. Ich obecność sprawia, że produkty są lepiej widoczne dla kupujących.
 3. Nie da się ukryć, że wysoka sprzedaż idzie w parze z trafnością. Zwiększenie liczby sprzedanych dzięki monetom sztuk prawdopodobnie korzystnie wpłynie na Twój ranking przy filtrowaniu z uwzględnieniem trafności.

Zanim włączysz monety na Allegro przyjrzyj się konkurencyjnym ofertom. Sprawdź, czy konkurencja w ogóle wykorzystuje program i ile monet oferuje. To da Ci ogląd sytuacji i pomoże w podjęciu decyzji o premiowaniu klientów monetami.

Kiedy możesz włączyć monety na koncie Allegro?


Monety na Allegro są specjalnym bonusem nie tylko dla kupujących, którzy je zbierają, ale także dla sprzedawców, którzy dzięki nim zyskują nowych klientów. Z uwagi na promowanie najwyższej jakości obsługi przez serwis aukcyjny, możliwość oferowania monet dostępna jest wyłącznie dla najlepszych sprzedawców. Żeby włączyć monety na Allegro musisz spełnić kilka warunków:

 • posiadać konto firmowe na Allegro,
 • w ciągu ostatnich 30 dni zebrać przynajmniej 5 polecających ocen ze swoich transakcji,
 • posiadać ocenę ogólną nie niższą niż 4,8.

Dodatkowo, osoby cieszące się posiadaniem statusu Super Sprzedawca mogą do swoich ofert dołączyć więcej monet niż pozostali. Limit został podniesiony do maksymalnie 100 sztuk monet, a ich wartość nie może przekroczyć 50% wartości sprzedawanego przedmiotu.

Jeśli tylko masz możliwość włączenia monet na koncie Allegro – zrób to! Nie ma wątpliwości, że program jest opłacalny dla obydwu stron transakcji. Co więcej, nawet jedna moneta zamieszczona w ofercie może przynieść Ci różnicę, bowiem dotrze do rzeszy klientów używających filtrowania aukcji z uwzględnieniem zamieszczonych tam dodatkowych monet.