Program do obsługi Allegro – jak może pomóc Ci w sprzedaży?

0
3162
program do obslugi allegro

Allegro jest najpopularniejszą w Polsce platformą sprzedażową. Wiele firm wykorzystuje ją, aby zyskać dostęp do szerokiego grona odbiorców i skutecznych narzędzi marketingowych. 

Obsługa konta oraz realizacja zamówień zajmują jednak sporo czasu, toteż niejeden przedsiębiorca zastanawia się nad zatrudnieniem specjalnego pracownika do wykonywania tych zadań. 

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Nie potrzebujesz dodatkowego personelu – do prowadzenia sprzedaży na Allegro wystarczy Ci funkcjonalne oprogramowanie. Zobacz, czym powinno się ono cechować!

Spis treści artykułu

 1. Jaki program do obsługi Allegro wybrać?
 2. Jakie funkcje powinien posiadać program do Allegro?
 3. Sky-Shop – program do obsługi sprzedaży wielokanałowej

Jaki program do obsługi Allegro wybrać?


Jeśli chcesz ułatwić sobie zarządzanie sprzedażą na Allegro, przyda Ci się oprogramowanie w modelu abonamentowym. Wiele praktycznych funkcji znajdziesz w Sky-Shop.

To platforma SaaS oferująca dwukierunkową integrację z serwisem i obsługę wszystkich zamówień z poziomu jednego intuicyjnego panelu administracyjnego.

Co istotne, Sky-Shop – mimo zaawansowanego charakteru i dostępności wielu praktycznych funkcji – nie służy tylko sprzedawcom prowadzącym własne sklepy internetowe. Nawet jeśli chcesz prowadzić swoją działalność wyłącznie na Allegro, możesz skorzystać z zalet tego oprogramowania.

Na jego przykładzie wyjaśnimy Ci, czym powinien cechować się najlepszy program do obsługi allegro.

👉 Dowiedz się także: Jak zacząć sprzedaż na Allegro?

Jakie funkcje powinien posiadać program do Allegro?


Zacznijmy od podstaw, czyli dwukierunkowej integracji oprogramowania z Allegro. Sky-Shop pozwala Ci na obsługę aukcji z wielu różnych kont bez konieczności logowania się na nie. Możesz w ten sposób między innymi wystawiać i zamykać oferty, zmieniać ceny i informacje o produktach oraz automatyzować sprzedaż. Kluczowe opcje dostępne są nie tylko w wersji desktopowej programu, ale także w aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS.

Sky-Shop pomoże Ci w następujących obszarach:

Zarządzanie produktami i aukcjami

Z poziomu oprogramowania Sky-Shop możesz wygodnie zarządzać produktami oraz aukcjami na wszystkich kontach Allegro, które podepniesz do platformy.

W panelu administracyjnym znajdziesz między innymi opcje:

 • tworzenia, wznawiania i zamykania aukcji – zarówno pojedynczo, jak i masowo,
 • zmiany parametrów, cen i zdjęć produktów, a także ich stanów magazynowych,
 • kreowania podobnych aukcji – np. na różnych kontach,
 • automatyzacji niektórych procesów.

Automatyzacja sprzedaży

Aby przyspieszyć liczne procesy wymagające Twojej uwagi, warto sięgnąć po funkcję automatyzacji sprzedaży. To jedno z kluczowych udogodnień dostępnych w oprogramowaniu Sky-Shop. Dzięki platformie możesz całkowicie zautomatyzować między innymi:

 • zamykanie i wznawianie aukcji na Allegro,
 • aktualizacje cen, stanów magazynowych oraz obowiązkowych parametrów produktów,
 • dobór cenników dostaw dla wszystkich towarów,
 • łączenie zamówień z różnych aukcji w jedno,
 • pobieranie zamówień ze wszystkich podłączonych kont Allegro,
 • importowanie informacji o przychodzących wpłatach,
 • przekazywanie numerów listów przewozowych do Allegro,
 • powiadamianie klientów o zmianach statusów ich zamówień poprzez e-maile i SMS-y,
 • ewentualne synchronizacje danych pomiędzy Allegro a sklepem internetowym.

Wszystkie wymienione wyżej funkcje wymagają tylko jednorazowej konfiguracji, aby działać w pełni automatycznie. Możesz więc zaoszczędzić w ten sposób mnóstwo czasu!

Ustalanie cen

Jednym z bardziej problematycznych aspektów prowadzenia sprzedaży na Allegro jest zarządzanie polityką cenową. Aby przyciągać klientów, warto bowiem oferować produkty tańsze niż konkurencja, dbając jednocześnie o opłacalność swoich aukcji. Jako że ceny mogą zmieniać się bardzo szybko, dobrze jest zrobić użytek z funkcji ułatwiających zarządzanie nimi.

W Sky-Shop znajdziesz takie udogodnienia jak:

 • Ustalanie narzutu – program pozwoli Ci określić narzut, który zostanie automatycznie doliczony do każdej aukcji w celu odgórnego pokrycia prowizji na rzecz Allegro.
 • Szacowanie kosztów – Sky-Shop przedstawi Ci szacunkowy koszt sprzedaży każdego produktu na Allegro w oparciu o aktualne dane z cennika serwisu (wysokość prowizji + opłaty za utrzymanie ofert).
 • Dobieranie cenników dostaw – oprogramowanie pozwala przypisać wybrany cennik dostaw do każdego produktu (pojedynczo lub masowo).

Kreowanie szablonów

Aby wyróżnić się na tle konkurencji, należy zadbać o wizualny aspekt swoich ofert. Poza przemyślaną konstrukcją opisów i zdjęciami wysokiej jakości, warto zainteresować się atrakcyjnymi szablonami dla aukcji. W panelu administracyjnym Sky-Shop znajdziesz bogatą bazę unikalnych motywów, do której możesz dodawać także własne grafiki. Tworzenie szablonów jest bardzo proste i wygodne, więc cały proces sprowadza się do kilku kliknięć, nawet w przypadku osób niemających żadnego doświadczenia w grafice komputerowej.

Zarządzanie przesyłkami

Z poziomu dobrego programu do obsługi zamówień Allegro możesz także generować etykiety kurierskie. Dzięki temu szybko i łatwo wydrukujesz dokumenty niezbędne do przesyłki w ramach Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Kurier InPost oraz DHL Kurier Wieczór.

Integracja z hurtowniami dropshippingowymi

Jedna z najbardziej praktycznych funkcji Sky-Shop polega na integracji konta Allegro z hurtowniami dropshippingowymi. Takie rozwiązanie pozwala Ci prowadzić sprzedaż bez konieczności inwestowania w asortyment, jego magazynowania czy obsługi wysyłek. Wszystkim zajmują się Twoi dostawcy, a Ty pełnisz po prostu funkcję pośrednika pomiędzy nimi a końcowymi odbiorcami.

Choć obowiązków masz mniej, nadal bardzo wiele od Ciebie zależy. Podejmujesz bowiem decyzje dotyczące działań marketingowych i pozyskujesz klientów.

Integracja Allegro z hurtowniami ułatwia Ci przede wszystkim poszukiwanie wiarygodnych dostawców i zawieranie z nimi umów. Pozwala także na automatyczną synchronizację Twoich ofert z asortymentami hurtowni. Wszystko może odbywać się automatycznie, dzięki czemu zaoszczędzisz i czas, i nerwy.

Sky-Shop – program do obsługi sprzedaży wielokanałowej


Znasz już najważniejsze funkcje platformy Sky-Shop w kontekście wykorzystania jej jako program do obsługi Allegro. Pamiętaj jednak, że jest to bardzo rozbudowane narzędzie, które ułatwia prowadzenie sprzedaży w wielu różnych kanałach. 

Możesz oczywiście używać go tylko po to, aby prowadzić sprzedaż na Allegro – wyłączając funkcjonalność sklepu internetowego.

Kiedy zdecydujesz się rozszerzyć swoją działalność o własny sklep internetowy, inne marketplace’y czy Facebooka, wystarczy włączyć wybrane funkcje w programie. Szybko zrozumiesz, że Sky-Shop to absolutna podstawa zarządzania sprzedażą w sieci! 

👉 Dowiedz się, jak prowadzić sklep internetowy połączony z Allegro!