Omijacz opłaty utrzymaniowej Allegro – poznaj jego funkcje!

0
1029
opłata utrzymaniowa allegro

W przypadku sprzedaży na Allegro handluje się często sporą liczbą produktów. Z pewnością nie wszystkie cieszą się takim samym zainteresowaniem klientów.

Na niektóre z nich popyt jest mniejszy i to właśnie wobec nich Allegro może naliczać opłaty utrzymaniowe. Opłata za utrzymanie ofert na Allegro – co to takiego i jak jej uniknąć? 

Spis treści:

Czym jest opłata utrzymaniowa Allegro?
Ile kosztów generują opłaty utrzymaniowe na Allegro?
Oznaczanie opłat za aukcje Allegro
Jak uniknąć opłaty utrzymaniowej?
Omijacz opłaty utrzymaniowej Allegro od Sky-Shop

Czym jest opłata utrzymaniowa Allegro?


Allegro pobiera opłatę utrzymaniową w ofertach, które nie wygenerowały sprzedaży przez okres 365 dni. Prowizja ta naliczana jest w pełni automatycznie i ma charakter cykliczny.

Opłata za utrzymanie ofert na Allegro pobierana jest co 10 dni, aż do chwili, gdy:

  • ktoś dokona zakupu przedmiotu wystawionego w ofercie – od tego dnia okres, w którym opłata nie obowiązuje, przedłuża się o kolejny rok; 
  • sprzedawca zamknie ofertę – np. z uwagi na rezygnację ze sprzedaży dotyczącego niej produktu 
  • oferta zostanie wystawiona ponownie przy pomocy odpowiedniej opcji – z nowym, unikalnym numerem aukcji Allegro 

Opłata utrzymaniowa Allegro nie obowiązuje jedynie w kategoriach płatnych oraz ogłoszeniach. 

Ile kosztów generują opłaty utrzymaniowe na Allegro?


Opłata utrzymaniowa Allegro to prowizja rzędu od 5 do 15 groszy, której naliczanie może prowadzić do wygenerowania sporych kosztów. Gdy sprzedaje się na Allegro dużą liczbę produktów, suma naliczonych przez serwis opłat utrzymaniowych może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych w skali roku. 

Oznaczanie opłat za aukcje Allegro 


Allegro pozwala na podejrzenie ofert, wobec których nalicza lub planuje naliczyć w przyszłości prowizje – można je znaleźć w sekcji Nadchodzące opłaty. Oferty, w których będą naliczane prowizje, pojawiają się w niej z trzydziestodniowym wyprzedzeniem. 

Wszystkie oferty, których dotyczą lub będą dotyczyły opłaty, oznaczane są także charakterystycznym, czerwonym trójkątem z wykrzyknikiem w środku. Opłaty utrzymaniowe można z nich wyodrębnić przy pomocy filtra wyszukiwarki typ opłat > opłata utrzymaniowa

Jak uniknąć opłaty utrzymaniowej? 


Ponieważ o zamiarze pobrania opłaty utrzymaniowej przez Allegro serwis informuje z dużym wyprzedzeniem, sprzedawca może uniknąć jej naliczenia – np. poprzez zamknięcie i ponowne wystawienie oferty, której prowizja będzie dotyczyć. 

UWAGA! Zatrzymując i przywracając ofertę nie uniknie się opłaty utrzymaniowej Allegro – przywrócona aukcja zachowuje bowiem wcześniej przydzielony, indywidualny numer. 

Omijacz opłaty utrzymaniowej Allegro od Sky-Shop


Samodzielne wyszukiwanie aukcji, wobec których Allegro naliczy opłaty utrzymaniowe, jest żmudne. Pochłania też bardzo dużo czasu – szczególnie, jeśli posiada się wiele produktów w sprzedaży.

Omijacz opłaty utrzymaniowej Allegro od Sky-Shop automatycznie wykrywa i zamyka aukcje, w których mogą naliczyć się opłaty utrzymaniowe Allegro. Funkcja wymaga tylko konfiguracji przy uruchomieniu, a działa całkowicie automatycznie.

Mogą z niej skorzystać wszyscy klienci Sky-Shop używający oprogramowania do sprzedaży na Allegro.

Podsumowanie 

Opłata za utrzymanie ofert na Allegro zaskakuje wieku sprzedawcom działających w serwisie. Przy dużym wolumenie produktów, suma prowizji za utrzymanie ofert, w których nie było transakcji przez rok, może dojść do wartości od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych! 

Opłaty utrzymaniowej Allegro da się jednak uniknąć, np. wystawiając ponownie aukcję, przy której ma zostać naliczona. Przy dużej liczbie produktów, samodzielne wyszukiwanie takich ofert może okazać się czasochłonne, dlatego warto skorzystać z oferowanej przez platformę Sky-Shop automatyzacji.

👉 Przeczytaj także: 10 zalet integracji Sky-Shop z Allegro