Na czym polega Program Partnerski VIP Allegro?

0
757
program vip allegro

Program partnerski VIP Allegro to rozwiązanie, które najpopularniejszy polski marketplace oferuje swoim największym sprzedawcom. Mogą z niego skorzystać firmy, które osiągają najlepsze wyniki i gwarantują najwyższy poziom obsługi. Jeśli chcesz poznać najważniejsze zalety tego programu oraz warunki przystąpienia do niego, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem!

Jakie korzyści daje Program Partnerski VIP Allegro?

Na samym wstępie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego warto dołączyć do Programu Partnerskiego VIP na Allegro. Takie rozwiązanie gwarantuje Ci między innymi:

 • wsparcie dedykowanego opiekuna biznesowego (telefoniczne i mailowe) – od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 16.00,
 • priorytetową obsługę pytań wysyłanych przez formularz kontaktowy – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
 • dostęp do infolinii – od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 17.00,
 • możliwość udziału w warsztatach, szkoleniach i testach nowych funkcji Allegro,
 • pierwszeństwo w zapisach na akcje promocyjne wybranych towarów,
 • udział w akcji promocyjnej Bonus dla Programu Allegro VIP, o której napiszemy w dalszej części tego artykułu.

Jak dołączyć do Programu Partnerskiego VIP Allegro?

Jak widzisz, uczestnictwo w Programie Allegro VIP może okazać się bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. To szansa na zbudowanie przewagi konkurencyjnej, szybsze pozyskiwanie nowych klientów oraz obniżenie kosztów sprzedaży. Jeśli chcesz skorzystać z tych benefitów, musisz wziąć udział w rekrutacji, którą Allegro przeprowadza 4 razy do roku – w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny, ale żeby otrzymać do niego zaproszenie, musisz spełnić następujące warunki:

 • posiadać aktywne konto firmowe Allegro,
 • mieć wzorową historię współpracy z Allegro (wszystkie faktury muszą być opłacone, a dane w panelu jakości sprzedaży za ostatni rok – bez zarzutu),
 • osiągać wystarczająco wysokie obroty,
 • oferować wysoki poziom towaru i obsługi (min. 99% pozytywnych komentarzy z ostatnich 12 miesięcy).

Pamiętaj też, że Allegro nie zakwalifikuje Cię do programu, jeżeli:

 • jakość Twojej sprzedaży zauważalnie pogorszyła się w kwartale poprzedzającym zgłoszenie,
 • masz zablokowaną sprzedaż lub nieuregulowane płatności,
 • prowadzisz konto apteczne.

VIP Allegro – realizowanie celów i zdobywanie bonusów

Wspomnieliśmy już, że jedna z korzyści wynikających z uczestnictwa w Programie Partnerskim VIP Allegro polega na możliwości udziału w akcji promocyjnej, która pozwala na zdobywanie bonusów. Obejmują one pakiety Wyróżnień czy rabaty transakcyjne (działające na zasadzie zwrotów prowizji), które będą Ci przyznawane za osiąganie wyznaczonych celów biznesowych. Są to rozwiązania, które pozwolą Ci znacząco zmniejszyć koszty sprzedaży na Allegro. Co ciekawe, serwis może też oferować dodatkowe bonusy w zależności od konkretnej edycji akcji.

Cele biznesowe są wyznaczane przez Allegro raz na 3 miesiące. Mogą one zakładać między innymi:

 • zwiększenie dynamiki sprzedaży,
 • nasycenie oferty towarami z Katalogu produktów Allegro,
 • dodanie nowych produktów do Katalogu,
 • nasycenie oferty określonymi metodami dostawy (np. Allegro One),
 • nasycenie oferty aukcjami z wysyłką za granicę.

Jako że głównym zamysłem Programu Partnerskiego Allegro VIP jest wsparcie Twojej firmy w dążeniu do poziomu najlepszych sklepów, biznesowe cele wyznaczane przez portal mają przede wszystkim zwiększać Twoją sprzedaż oraz jej jakość i poprawiać trafność na listach ofert.

Każdy Partner VIP otrzymuje szczegółowe informacje o nowej edycji akcji Bonus dla Programu Allegro VIP raz na 3 miesiące. Z maila dowiesz się, jakie cele biznesowe zostały wyznaczone na kolejny okres i jakie bonusy możesz uzyskać za ich osiągnięcie. Jeśli wybierzesz pakiet Wyróżnień, zostanie Ci on przyznany automatycznie, a jeżeli zdecydujesz się na rabaty prowizyjne, kliknij po prostu odpowiednią opcję w wiadomości.

Pamiętaj, że bonusy możesz wybrać tylko w pierwszym miesiącu trwania danej edycji akcji, a raz podjętej decyzji nie da się już zmienić. O postępach w realizacji celów Allegro będzie Cię informowało mailowo w każdy wtorek i piątek. Codziennie, w odpowiednich godzinach możesz oczywiście zweryfikować je również u swojego opiekuna biznesowego. Co więcej, na początku każdego miesiąca dostaniesz od Allegro mailowe podsumowanie poprzedniego okresu rozliczeniowego, a w nim także informację o statusie realizacji celów i przyznawanych bonusach.

Za każdy osiągnięty cel przysługuje Ci zwrot w wysokości nawet 20% kosztów sprzedaży, jeśli zdecydujesz się na bonus w postaci pakietu Wyróżnień, oraz do 10% w przypadku bezpośrednich zwrotów prowizji.

Allegro VIP – jaki obrót trzeba osiągać, aby przystąpić do programu?

Wysokie obroty są jednym z warunków, jakie trzeba spełnić, aby zakwalifikować się do Programu Partnerskiego VIP Allegro. O jakich kwotach mowa? Są one zazwyczaj określane przez serwis raz na 3 miesiące w oparciu o trendy ekonomiczne na polskim rynku e-commerce.

Aby sprawdzić, czy możesz przystąpić do programu, Allegro ocenia Twój obrót z ostatnich 12 miesięcy. Chodzi o sumę wpływów brutto ze sprzedaży, pomniejszoną o kwotę zwrotów. Aby zakwalifikować się do programu VIP, w przynajmniej 6 miesiącach musisz osiągać określony przez Allegro próg. Będzie się on różnił w zależności od kategorii. Orientacyjne kwoty prezentują się następująco:

 • dom i ogród – min. 450 tys. zł miesięcznie,
 • elektronika – min. 400 tys. zł miesięcznie,
 • motoryzacja – min. 350 tys. zł miesięcznie,
 • sport i turystyka – min. 300 tys. zł miesięcznie,
 • dziecko, uroda, zdrowie, moda, supermarket – min. 250 tys. zł miesięcznie,
 • kolekcje i sztuka, kultura i rozrywka – min. 150 tys. zł miesięcznie.

Aby poznać wartość swojej sprzedaży w wybranym okresie, pomniejszoną o zakupy anulowane i zwrócone, zajrzyj do narzędzia Allegro Analytics. Dostęp do niego uzyskasz w ramach Abonamentu Allegro.

Program Partnerski VIP Allegro – podsumowanie

Uczestnictwo w Programie Partnerskim VIP Allegro to gwarancja atrakcyjnych benefitów dla największych sprzedawców. Jeśli już spełniasz wymagane warunki dołączenia do niego lub niewiele brakuje Ci do ich osiągnięcia, nie zastanawiaj się dłużej i weź udział w rekrutacji. Jeżeli natomiast dopiero zaczynasz przygodę z Allegro, zaopatrz się w dobre oprogramowanie e-commerce i zintegruj swoje konto w serwisie ze sklepem online. Pozwoli Ci to zautomatyzować sprzedaż, pozyskać nowych klientów i zwiększyć obroty, dzięki czemu szybko dołączysz do grona najlepszych sprzedawców w Allegro.

👉 Dowiedz się, jak zacząć sprzedawać na Allegro.