Kilka kont na Allegro. Dlaczego warto założyć?

0
12731

Błędem sprzedawców początkujących na Allegro jest brak posiadania kilku kont w serwisie aukcyjnym. Co więcej, na samym początku prawdopodobnie nawet nie wiesz, że sprzedaż na kilku kontach jednocześnie jest legalna! Tymczasem konkurencja stale zwiększa przychody wykorzystując jeden z najprostszych sposobów na zwiększenie widoczności aukcji!

Czy można mieć kilka kont na Allegro na ten sam NIP?


Tak! O używaniu kilku kont Allegro przez jednego sprzedawcę wypowiedział się sam serwis. Rejestracja kilku kont na ten sam NIP jest legalna i aprobowana przez Allegro jeśli:

  • na każdym z kont przestrzegasz zasad przedstawionych w regulaminie,
  • wszędzie zostały podane poprawne dane Twojej firmy.

Co ważne, wszelkie naruszenia obowiązujących zasad mogą wiązać się z zawieszeniem konta. Pamiętaj, że zawieszenie konta skutkuje brakiem możliwości otworzenia kolejnego, a do wznowienia sprzedaży konieczne jest uzyskanie zgody Allegro i odblokowanie konta!

Kiedy warto sprzedawać na wielu kontach na Allegro?


Sposób wykorzystania wielu kont Allegro jest warunkowany przez strategię biznesową oraz asortyment, którym handlujesz. Kilka kont na Allegro warto założyć zawsze! Przyjrzyjmy się dwóm sytuacjom:

  • Kiedy handlujesz wyspecjalizowanym asortymentem posiadanie wielu kont daje kupującym złudzenie, że przeglądają oferty różnych sprzedawców. Ty zyskujesz możliwość wielokrotnego wystawienia tego samego przedmiotu w jednej kategorii, a co za tym idzie – zwiększasz szanse na wybór swojej aukcji. Daje to także szerokie możliwości marketingowe – każde z prowadzonych przez Ciebie kont może wyróżniać się innym sposobem docierania do odbiorców oraz językiem kierowanym do innej grupy kupujących.
  • Kiedy handlujesz zróżnicowanym asortymentem. Osoby poszukujące specjalistycznego sprzętu chętnie sięgają po produkty od zaufanych sprzedawców, którzy kompetentnie doradzą przy wyborze modelu. Dotychczas w Twojej ofercie komputery pojawiały się tuż obok zabawek dla dzieci niekorzystnie wpływając na wizerunek? Nic straconego! Konta założone do osobnych branż rozwiążą ten problem!

Strategię wykorzystania kilku kont na Allegro można porównać do działania znanych spółek. Przykładem może być sieć sklepów Żabka oraz Fresh. Należą one do tej samej firmy. Z pozoru różne sklepy generują więc zysk dla tego samego podmiotu, a klienci niezależnie od dokonanego wyboru zasilają konto jednej spółki.

Minusy prowadzenia więcej niż jednego konta na Allegro


Jedynym minusem prowadzenia więcej niż jednego konta na Allegro jest konieczność odrębnej pracy nad uzyskaniem pozytywnych komentarzy i gwiazdek. Wiąże się to ze zwiększoną ilością czasu poświęcanego na uzyskanie jak najwyższej pozycji wśród dostępnych ofert. Nie jest to jednak minus, którego nie da się obejść! 

Uruchamiaj następne konto Allegro dopiero wtedy, gdy te stworzone na początku są już choć częściowo dopracowane.

Przemyślane działania są gwarancją ciągłego, równomiernego rozwoju Twojego biznesu.

Jak połączyć konta Allegro ze sobą?


Połączenie kilku kont Allegro ze sobą jest prostsze niż Ci się wydaje. Oprogramowanie Sky-Shop.pl daje możliwość obsługi wszystkich zamówień z poziomu administracyjnego sklepu. Dzięki temu zapomnisz o logowaniu się na kilka kont! Co więcej, dwukierunkowa integracja z Allegro opracowana przez Sky-Shop automatycznie aktualizuje wszelkie dane. Daje to pewność, że stany magazynowe oraz ceny znajdujące się na aukcjach pozostaną aktualne – nawet jeśli przedmiot zostanie sprzedany w innym kanale sprzedażowym np. przez porównywarkę cenową lub marketplace.