Jak zostać Super Sprzedawcą na Allegro?

0
4604
jak zostać super sprzedawcą na allegro

Status Super Sprzedawcy to jedno z udogodnień oferowanych przez Allegro. Wiąże się ze zwiększonym prestiżem Twojego konta, a więc także ze wzrostem zaufania i zainteresowania ze strony kupujących. Jeśli zależy Ci na zdobyciu tego odznaczenia, dowiedz się, jak zostać Super Sprzedawcą na Allegro!

Super Sprzedawca na Allegro – co to takiego?


Na początku zastanówmy się w ogóle nad tym, co oznacza Super Sprzedawca na Allegro. Jest to program przeznaczony dla najlepszych firm obecnych w serwisie. Ruszył w sierpniu 2017 roku, a jego popularność – zarówno wśród przedsiębiorców, jak i konsumentów – wciąż rośnie.

Sprzedawcy, którzy zdobędą ten status, otrzymają specjalne oznaczenie widoczne przy wszystkich ich aukcjach. Przypomina ono symbol Supermana. Nie bez powodu – dla kupujących, którzy porównują oferty różnych firm, znak ten robi ogromną różnicę. Świadczy on bowiem o tym, że sprzedający otrzymuje wiele pozytywnych opinii i sprawnie realizuje zamówienia.

Co daje Ci tytuł Super Sprzedawcy?


Pozytywny wizerunek w oczach konsumentów to nie jedyna zaleta statusu Super Sprzedawcy. Wiąże się on także z wyższymi pozycjami ofert, jeśli są one sortowane według trafności (czyli domyślnie dla Allegro).

Dzięki wyróżnieniu otrzymasz również dostęp do dodatkowej puli Monet Allegro oraz możliwość udziału w specjalnych szkoleniach. Co więcej, w przypadku jakiegokolwiek problemu Twoje zgłoszenie lub prośba o pomoc będą traktowane priorytetowo.

Jak zostać Super Sprzedawcą na Allegro?


Aby otrzymać status Super Sprzedawcy, musisz spełnić następujące warunki:

  • Posiadać konto firmowe.
  • Zdobyć przynajmniej 100 ocen w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.
  • Uzyskać średnią ocen z ostatnich 30 dni na poziomie min. 4,95.
  • Wystawić co najmniej jedną ofertę sprzedaży w ciągu 30 dni przed wyrażeniem chęci członkowstwa w programie Super Sprzedawca.
  • Zrealizować min. 20 zamówień w przeciągu ostatnich 30 dni.
  • Uzupełnić numery min. 80% przesyłek w deklarowanych terminach w ciągu ostatnich 30 dni.
  • Mieć nie więcej niż 0,02% nierozwiązanych dyskusji (max. 20) w stosunku do zamówień z ostatnich 30 dni.
  • W ciągu ostatnich 30 dni nie zanotować żadnych ostrzeżeń i blokad za naruszanie regulaminu Allegro.

Dodatkowo pamiętaj o tym, aby zadbać o jakość obsługi klienta. Serwis zweryfikuje treść zgłoszeń od klientów, korespondencji w dyskusjach oraz Twoich odpowiedzi na oceny.

Aby ubiegać się o status, wystarczy, że przejdziesz do zakładki „Super Sprzedawca” na swoim koncie Allegro. Tam sprawdzisz, czy udało Ci się już spełnić wszystkie wymienione wyżej warunki. Jeśli tak, musisz tylko jednym kliknięciem zgłosić swoją chęć dołączenia do programu. Twoja prośba zostanie rozpatrzona w ciągu maksymalnie 3 tygodni.

Kto wyłączony jest z programu Super Sprzedawca na Allegro?


Warto pamiętać, że nie każdy może otrzymać status Super Sprzedawcy. Wyłączone z programu są jednak tylko firmy handlujące produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi.

Każdy inny sprzedawca może natomiast stracić swój status, jeśli tylko przestanie spełniać warunki uczestnictwa w programie. W takim przypadku wyraźnie zauważysz to w sekcji „Super Sprzedawca” na swoim koncie. Dobra wiadomość jest taka, że w każdej chwili możesz ponownie dołączyć do grona najlepszych – jedyne, co musisz zrobić, to poprawić swoje wyniki.

Czy warto zostać Super Sprzedawcą na Allegro?


Status Super Sprzedawcy na Allegro nic Cię nie kosztuje – serwis nie pobiera żadnych opłat za uczestnictwo w programie. Wyróżnienie otrzymujesz po prostu za wykonywanie swojej pracy na odpowiednim poziomie.

Mając na uwadze rozwój swojego biznesu, robisz to tak czy inaczej. Warto więc w pełni wykorzystać potencjał Twoich starań i zawnioskować o odznakę Super Sprzedawcy.

W mocno konkurencyjnym środowisku Allegro taka przewaga ma olbrzymie znaczenie, ponieważ zjednuje Ci nowych klientów. To bez wątpienia jeden z absolutnie podstawowych – i zarazem najlepszych – sposobów na zwiększenie zaufania kupujących, a tym samym wzrost sprzedaży.