Jak wystawić aukcję na Allegro?

0
1390
jak wystawić aukcję na allegro

Allegro cieszy się zdecydowanie największą popularnością wśród wszystkich platform zakupowych w Polsce. Serwis oferuje liczne udogodnienia nie tylko dla kupujących, ale także dla sprzedawców. Nic więc dziwnego, że większość przedsiębiorców wchodzących na rynek e-commerce uwzględnia ten kanał w swojej strategii biznesowej.

Choć portal jest bardzo prosty w obsłudze, niektórzy mogą zastanawiać się, jak szybko i wygodnie wystawiać aukcje na Allegro. Okazuje się bowiem, że odpowiedź wcale nie jest taka oczywista…

Jak wystawić aukcję na Allegro? Metoda tradycyjna

Aukcje na Allegro można wystawiać po prostu z poziomu konta w serwisie. Pamiętaj, że musi ono być w pełni aktywowane. Jeśli chcesz utworzyć aukcję, postępuj według poniższych wskazówek:

 1. Zaloguj się do konta Allegro i wybierz opcję „Wystaw przez formularz”. Możesz także skorzystać z zakładki „Moje oferty”, w której znajdziesz opcję „Dodaj nową”.
 2. W nowo otwartym formularzu podaj nazwę sprzedawanego produktu, a następnie kliknij „Szukaj”. Jeżeli taki towar znajduje się już w bazie Allegro, zobaczysz listę propozycji, spośród których należy wybrać tę, która odpowiada wystawianemu artykułowi. Kategoria oraz część parametrów zostaną uzupełnione automatycznie. Algorytmy zasugerują Ci nawet tytuł oferty, choć możesz ją oczywiście zmienić. Jeśli wyszukiwanego produktu nie ma w bazie, musisz przejść do wyboru kategorii, nadać aukcji tytuł oraz ręcznie wprowadzić parametry towaru.
 3. W następnym kroku do oferty należy dodać zdjęcia produktu oraz jego opis. Postaraj się, aby jedno i drugie reprezentowało jak najwyższą jakość i było możliwie pomocne dla potencjalnych klientów.
 4. Do aukcji możesz dodać także załączniki w formacie PDF. Do dyspozycji masz siedem różnych kategorii: poradnik, regulamin promocji, regulamin konkursu, fragment książki, instrukcja obsługi, instrukcja montażu oraz instrukcja gry. Każdy z nich może mieć maksymalnie 20 MB.
 5. Ważnym krokiem jest wybór formatu sprzedaży. Tylko od Ciebie zależy, czy będzie ona miała charakter oferty „Kup teraz”, licytacji, czy aukcji łączącej oba te rozwiązania. Na tym etapie należy także podać cenę produktu, liczbę dostępnych sztuk oraz czas trwania oferty.
 6. W sekcji dotyczącej dostawy i płatności wybierz odpowiedni cennik, czas wysyłki oraz dostępne formy zapłaty. Podaj też informacje na temat ewentualnych faktur oraz lokalizacji, z jakiej nadane zostanie zamówienie.
 7. Uzupełnij dane dotyczące warunków oferty – zwrotów, gwarancji czy reklamacji.
 8. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z oferowanych przez Allegro opcji promowania oferty.
 9. W kolejnym kroku zdecyduj, czy chcesz wystawić aukcję od razu, czy ma ona zostać opublikowana dopiero w późniejszym terminie.
 10. Zweryfikuj podsumowanie opłat i zobacz podgląd oferty. Jeśli chcesz, możesz wprowadzić w niej jeszcze jakieś zmiany. Jeżeli nie – kliknij „Wystaw przedmiot”.

Informacje o gotowej ofercie możesz znaleźć w zakładce „Moje oferty”. Jeśli ktoś kupi produkt, dowiesz się tego z automatycznej wiadomości e-mail. Jeżeli nie pojawi się nikt chętny, będziesz mieć natomiast możliwość ponownej publikacji aukcji. Warto zauważyć, że serwis umożliwia także szybkie wystawianie kilku podobnych przedmiotów.

Pamiętaj, że wystawianie produktu na sprzedaż w Allegro jest możliwe tylko przy użyciu zweryfikowanego konta firmowego. W innych sytuacjach – takich jak na przykład konto prywatne – Twoja aukcja pojawi się jedynie w serwisie Allegro Lokalnie.

Jak wystawić aukcję na Allegro? Automatyzacja

Prowadząc handel na Allegro, warto wspomóc się inteligentnym oprogramowaniem e-commerce, które pozwala zintegrować ten serwis ze stroną sklepu internetowego, a więc pośrednio także z innymi kanałami sprzedaży. Zaletą narzędzi tego typu jest daleko idąca automatyzacja podstawowych procesów, takich jak właśnie wystawianie aukcji. Do kompleksowych platform e-commerce należy na przykład Sky-Shop.

Posługując się tym oprogramowaniem, w pierwszej kolejności zadbaj o prawidłową konfigurację integracji Twojego sklepu z Allegro. Aby wystawić aukcję z poziomu Sky-Shop, wystarczy kilka kliknięć:

 1. Przejdź do sekcji „Produkty”, a następnie wybierz opcję „Lista produktów”.
 2. Spośród wszystkich Twoich artykułów wybierz ten, który chcesz zaoferować na Allegro, i kliknij „Wystaw” w odpowiedniej kolumnie. Możesz też zaznaczyć wiele różnych produktów, kliknąć „Wykonaj dla zaznaczonych”, a następnie „Allegro – wystaw produkty”, dzięki czemu opublikujesz aukcje masowo.
 3. Wypełnij standardowy formularz Allegro, w którym podasz szczegóły aukcji, wybierzesz szablon, dodasz zdjęcia i ustalisz cennik dostaw. Zakres niezbędnych danych będzie różnił się w zależności od kategorii produktów.

Dlaczego warto zintegrować sklep z Allegro?

Dwukierunkowa integracja sklepu internetowego z kontem Allegro to nie tylko szybkie i wygodne wystawianie aukcji. To przede wszystkim automatyzacja obsługi zamówień, pochodzących ze wszystkich kanałów sprzedaży. Proces ten odbywa się na wielu płaszczyznach, przekładając się na obniżenie kosztów i zwiększenie obrotów.

Takie oprogramowanie jak Sky-Shop pobiera z Allegro następujące dane:

 • zamówienia,
 • wpłaty,
 • stany magazynowe,
 • listy aukcji,
 • aukcje jako produkty.

To z kolei pozwala na wygodne zarządzanie aukcjami Allegro z poziomu panelu administracyjnego sklepu, w tym między innymi:

 • aktualizowanie cen i liczby dostępnych sztuk,
 • masowe operacje na aukcjach,
 • wznawianie aukcji i wystawianie podobnych ofert,
 • ustawianie narzutów na aukcje Allegro,
 • wysyłanie listów przewozowych do Allegro,
 • produktyzację poprzez kody EAN,
 • zamykanie aukcji przy określonych stanach magazynowych,
 • anulowanie aukcji przed upływem roku.

👉 Integracja Allegro ze Sky Shop – sprawdź zalety takiego rozwiązania.

Jak wystawić aukcję na Allegro? Podsumowanie

Wystawianie aukcji na Allegro jest na tyle proste, że powinien poradzić sobie z nim każdy. Jeżeli jednak chcesz wykorzystać pełnię potencjału tego serwisu w połączeniu z innymi kanałami sprzedaży, zdecyduj się na jego integrację ze swoim sklepem internetowym.

Dzięki temu zapewnisz sobie możliwość zarządzania wszystkimi aukcjami z jednego miejsca i inteligentną automatyzację kluczowych procesów!