Jak sprzedawać na Allegro bez towaru?

0
11582

Zdajesz sobie sprawę z tego, że Allegro nieustannie od 10 lat wiedzie prym na polskim rynku e-commerce? Postanowiłeś skorzystać z popularności serwisu i zaufania, jakim darzą go konsumenci, ale nie chcesz nadmiernie ryzykować podczas inwestowania wielu tysięcy w towar?

Zobacz, jak w pełni legalnie sprzedawać na Allegro bez towaru!

Jak działa dropshipping na Allegro?


Sprzedawanie na Allegro bez towaru warto rozpocząć od poznania dropshippingu. To model logistyczny pozwalający na prowadzenie sprzedaży bez wcześniejszego zatowarowania, opłacania magazynu i pracowników go obsługujących. Jak to możliwe?!

co to jest dropshipping

Dropshipping polega na wysyłaniu produktów bezpośrednio z hurtowni do klienta sklepu internetowego. Dzięki przerzuceniu odpowiedzialności za pakowanie i wysyłanie produktów na hurtownię, Ty w pełni skupiasz się na rozwijaniu sprzedaży. Zobacz, jak działa dropshipping na Allegro:

 • Nawiązujesz współpracę z hurtownią dropshippingową.
 • Korzystając z oprogramowania Sky-Shop w ciągu kilku chwil pobierasz asortyment do sklepu internetowego.
 • Dzięki dwukierunkowej integracji z Allegro automatycznie wystawiasz aukcje na Allegro. Co więcej, wszelkie informacje dotyczące stanów magazynowych i cen aktualizują się automatycznie, a Ty obsługujesz wszystkie zamówienia w jednym miejscu – panelu administracyjnym panelu sklepu Sky-Shop.
 • Przekazujesz zamówienia klientów do hurtowni.
 • Hurtownia wysyła paczki na wskazane adresy.

Warto zaznaczyć, że pomimo braku fizycznego posiadania towaru przez sprzedawcę dropshippingowego, ma on takie same obowiązki jak osoby wykorzystujące własny magazyn.

👉 Przetestuj Sky-Shop za darmo już teraz!

Dlaczego dropshipping z Chin nie jest dobrym pomysłem?


Zainteresowanie dropshippingiem z Chin rośnie, a rozwiązania wspierające obsługę zamówień ze Wschodu rosną jak grzyby po deszczu. W sieci znajdziemy informacje o tym, że sprzedawanie towaru prosto z Chin jest proste, dochodowe i dostępne dla każdego. Tymczasem sytuacja okazuje się nieco bardziej skomplikowana i wymaga zdecydowanie większej ilości pracy niż samo importowanie produktów z Aliexpress (chińskiego odpowiednika Allegro). Sprawdzamy, dlaczego dropshipping z Chin nie jest dobrym pomysłem – zwłaszcza na Allegro!

 • Długi czas oczekiwania na produkt. Wielu klientów nie doczyta informacji o wydłużonym czasie wysyłki i negatywne komentarze szybko pojawią się na Twoim koncie.
 • Nie masz kontroli nad paczkami, których czas dostawy może się znacząco wydłużyć z uwagi na setki tysięcy przemierzanych przez nie kilometrów.
 • Import produktów z Chin nie jest prosty! Obowiązują Cię przepisy celne, o których prawdopodobnie nikt Ci nie powiedział.
 • Wprowadzając towary na polski rynek odpowiadasz za ich bezpieczeństwo. To na Tobie ciąży obowiązek pozyskania certyfikatu CE, a także spełnienia innych wymogów formalnych. Myślałeś o tym, co zdarzy się, jeśli któreś z dzieci bawiących się zabawkami kupionymi na Twoim koncie ulegnie wypadkowi?
 • Klienci kupujący produkty bez polskich instrukcji mogą nie być zachwyceni. Co gorsze, sam – nie znając towaru – nie będziesz w stanie im pomóc.
 • Co zrobisz ze zwrotami i reklamacjami? Wiele polskich hurtowni dropshipping oferuje możliwość zwrotu towaru do ich magazynu. Do Chin ich raczej nie odeślesz.

Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem (zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczynasz działalność na rynku e-commerce) jest korzystanie z ofert polskich hurtowni dropshippingowych. To Twój kontrahent zajmie się kontaktem z producentem i dostosowaniem produktu do wprowadzenia na polski rynek, a Ty skupisz się na jego dystrybucji. Być może, gdy nabierzesz doświadczenia zdecydujesz się na samodzielny import wybranych artykułów.

Jak zacząć sprzedawać na Allegro bez towaru?


Dropshipping pozwala na zminimalizowanie kosztów oraz pracy niezbędnej do rozpoczęcia sprzedaży online. Nie wymaga od Ciebie nawiązywania osobnych współprac z firmami kurierskimi, dopasowania zabezpieczeń przesyłek z uwzględnieniem ich wymiarów (przesyłek, folii bąbelkowej, wypełnień), przygotowania stanowiska do pakowania i zajmującego się wysyłkami pracownika. Dzięki temu start w dropshippingu jest maksymalnie ułatwiony. Jak zacząć sprzedawać na Allegro bez towaru?

 • Załóż firmę i konto firmowe na Allegro.
 • Nawiąż współpracę z hurtownią dropshippingową (kontrahentów z licznych branż znajdziesz na liście integracji z hurtowniami).
 • Wybierz odpowiedni dla Ciebie pakiet abonamentowy Sky-Shop (dopasowany do skali Twojego biznesu).
 • Skonfiguruj swoje oprogramowanie tak, by automatyzować maksymalną ilość akcji.
 • Wystaw produkty na Allegro i dopracuj swoją ofertę.
 • Obsługuj zamówienia z Allegro w jednym miejscu, w panelu sklepu internetowego!

Pamiętaj, że w systemie Sky-Shop możesz podłączyć dowolną ilość kont Allegro do swojego sklepu! 

Sprzedawaj bez towaru nie tylko na Allegro!


Dropshipping umożliwia sprzedaż bez towaru nie tylko na Allegro! Jako że jest to jedynie model logistyczny, z powodzeniem rozszerzysz swoją działalność o inne kanały sprzedaży. Wybrane towary zamieścisz w marketplaces, własnym sklepie internetowym, a także portalach zagranicznych takich jak eBay.

Jedyne ograniczenie Twojej sprzedaży będzie stanowiło oprogramowanie sklepu internetowego, dlatego tak ważny jest wybór systemu oferującego szereg wspomnianych wcześniej integracji.