Hurtownie dropshippingowe na Allegro – porady

0
79
hurtownie dropshipping na allegro

Czy wiesz, że możesz zacząć handlować na Allegro, nawet jeśli nie posiadasz asortymentu do sprzedaży? Możliwość taką zapewnia dropshipping.

Sprawdź, na czym polega, gdzie znaleźć hurtownie i producentów oferujących ten model współpracy, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem z nimi umów oraz jak prowadzić sprzedaż w dropshippingu w Allegro.

Spis treści:

Jak wygląda dropshipping na Allegro?
Jakie są zalety dropshippingu na Allegro?
Gdzie znaleźć hurtownie dropshippingowe?
O co pytać przed podpisaniem umów?
Jak sprzedawać w dropshippingu na Allegro
Jak usprawnić handel w dropshippingu na Allegro

Na czym polega dropshipping? 

Dropshipping to model logistyczny, w którym to hurtownia lub producent, a nie jak zazwyczaj sprzedawca, zajmuje się magazynowaniem, pakowaniem i wysyłką towarów do odbiorców docelowych. 

Sprzedawca handlujący w oparciu o dropshipping, odpowiedzialny jest natomiast za marketing, prezentację produktów, obsługę klientów oraz wszelkie aspekty administracyjne i rozliczeniowe, jakie wiążą się z prowadzoną przez niego sprzedażą. 

Jak wygląda dropshipping na Allegro?


W dropshippingu na Allegro, wpływających do systemu zamówień nie realizuje w stu procentach sprzedawca. To hurtownie i producenci, którym je przekazuje, zajmują się pakowaniem i wysyłaniem produktów do klientów docelowych.  

Problem pojawia się jednak, gdy współpracujesz z kilkoma hurtowniami. W takiej sytuacji musisz liczyć się z koniecznością dopłacania do przesyłek lub obciążania swoich klientów wyższymi kosztami dostawy.

Najłatwiej ominąć to wyzwanie, prowadząc sprzedaż za pośrednictwem kilku kont na Allegro w myśl zasady: jedno konto – jedna hurtownia.

👉 Dowiedz się więcej o sprzedaży na kilku kontach na Allegro.

Jakie są zalety dropshippingu na Allegro? 


Wybierając sprzedaż w oparciu o dropshipping na Allegro: 

 • handlujesz towarami, których fizycznie nie posiadasz; 
 • możesz płacić za produkty dopiero, gdy uda Ci się je sprzedać; 
 • nie musisz mieć magazynu i ponosić kosztów jego prowadzenia; 
 • oszczędzasz czas potrzebny na pakowanie i wysyłki towarów do klientów;
 • nie martwisz się ewentualnymi nadwyżkami produktów; 
 • nie musisz prowadzić własnego sklepu internetowego;
 • handlujesz szybko i wygodnie. 

👉 Przeczytaj także: Dropshipping na Allegro – dlaczego warto?

Gdzie znaleźć hurtownie dropshippingowe? 


Myślisz o sprzedaży w dropshippingu na Allegro? Hurtownie i producentów oferujących ten model współpracy znajdziesz online m.in. w grupach na Facebooku. Możesz też poszukać kontrahentów w rozbudowanej bazie dropshippingowej Sky-Shop. 

We wspomnianej bazie znajdziesz ponad 160 kontrahentów otwartych na współpracę w oparciu o dropshipping. Niektóre hurtownie i producenci z listy, współpracują nie tylko z firmami, ale i osobami fizycznymi.

O co pytać przed podpisaniem umów? 


Znalazłeś hurtownie dropshippingowe, z którymi chcesz współpracować? Pora na negocjację warunków współpracy. Pamiętaj, że to właśnie od nich zależy, czy dropshipping Allegro będzie Ci się opłacał. 

Szczególnie przyjrzyj się warunkom:

 • realizacji zamówień: Zadbaj o to, aby zamówienia realizowane były w miarę szybko, w mniej niż 48h od przekazania hurtowni czy producentowi.; 
 • dostaw: Wybierz kontrahenta, który udostępnia kilka opcji wysyłek i przyjmuje etykiety Allegro Smart. Sprawdź też, czy dostawy realizowane są niskim kosztem.;
 • zwrotów: Postaw na kontrahenta przyjmującego zwroty (sporo hurtowni i producentów dropshipping nie chce ich przyjmować). Zobacz też, czy pobiera opłaty za ich obsługę, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.;
 • finansowym: Sprawdź, czy zaproponowane przez hurtownię lub producenta ceny, pozwolą Ci zarobić na dropshippingu na Allegro.

Po jakimś czasie, gdy będziesz generować duże obroty w dropshippingu, możesz negocjować zaproponowane warunki lub wnieść o kredyt kupiecki, dzięki któremu nie będziesz musiał płacić za towary przed ich sprzedażą. 

Jak sprzedawać w dropshippingu na Allegro?


Aby skutecznie sprzedawać w dropshippingu na Allegro, musisz wyróżnić się na tle konkurencji. Jeżeli będziesz oferować ten sam asortyment, co ona i używać gotowych zestawów fotografii produktowych od hurtowni czy producentów, możesz np. zamienić je kolejnością – używając drugiej czy trzeciej z galerii jako głównej. 

Dobrze zrobisz też, jeśli zastosujesz: 

 • unikalne tytuły aukcji (np. bardzo krótkie); 
 • charakterystyczne ceny (np. 22,22);
 • indywidualne szablony graficzne;
 • własne zdjęcia produktów;
 • dobre opisy w ofertach. 

Możesz też dołączać do napędzających sprzedaż programów wewnętrznych. System darmowych wysyłek Allegro Smart i program lojalnościowy Monety Allegro to dwie warte uwagi propozycje, które przyciągają wiernych użytkowników Allegro. 

Jak usprawnić handel w dropshippingu na Allegro? 


Handel w oparciu o dropshipping na Allegro ułatwi Ci odpowiednie oprogramowanie e-commerce. Wybierz takie, które posiada gotową, dwukierunkową integrację z Allegro i wybranym przez Ciebie kontrahentem dropshipping. 

Przykładem takiego oprogramowania jest platforma do sprzedaży internetowej Sky-Shop z zaawansowaną integracją z Allegro, gotowymi integracjami z ponad 160 kontrahentami i możliwością darmowej integracji z dowolną firmą oferującą dropshipping. 

Sky-Shop to program do sprzedaży internetowej w dropshippingu, który oferuje:

 • możliwość pobierania informacji o produktach z systemów hurtowni i producentów przy pomocy kilku kliknięć;
 • automatyczne aktualizacje stanów magazynowych towarów na Allegro (do 12x na dobę);
 • ręczne i automatyczne aktualizacje informacji o produktach (z możliwością selekcji preferowanych); 
 • drukowanie etykiet przewozowych Allegro dla kontrahentów dropshipping; 
 • możliwość prowadzenia sprzedaży w ramach kilku kont Allegro;
 • automatyczne zamykanie aukcji Allegro przy określonym przy konfiguracji funkcji stanie magazynowym….

…i wiele innych funkcji, które czynią dropshipping na Allegro wygodnym. 

Podsumowanie 

Dropshipping pozwoli Ci sprzedawać na Allegro szybko i wygodnie. By rozpocząć handel w tym modelu, musisz znaleźć hurtownie i producentów oferujących interesujące Cię towary, a następnie, wynegocjować korzystne warunki współpracy z nimi, zwracając uwagę na wspomniane w artykule aspekty. 

Pamiętaj jednak o tym, że dobre umowy z kontrahentami nie wystarczą – by sprzedaż w dropshippingu na Allegro Ci się opłacała, musisz też wyróżnić się na tle konkurencji. Będzie Ci łatwiej skupić się na zabiegach z tym związanych, gdy zautomatyzujesz sprzedaż przy pomocy odpowiedniego oprogramowania e-commerce, takiego jak np. Sky-Shop.