Hurtownie dropshippingowe na Allegro – porady

0
2057
hurtownie dropshipping na allegro

Czy wiesz, że możesz zacząć handlować na Allegro, nawet jeśli nie posiadasz asortymentu do sprzedaży? Możliwość taką zapewnia dropshipping.

Sprawdź, na czym polega, gdzie znaleźć hurtownie i producentów oferujących ten model współpracy, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem z nimi umów oraz jak prowadzić sprzedaż w dropshippingu w Allegro.

Spis treści artykułu

 1. Jak wygląda dropshipping na Allegro?
 2. Jakie są zalety dropshippingu na Allegro?
 3. Gdzie znaleźć hurtownie dropshippingowe?
 4. O co pytać przed podpisaniem umów?
 5. Jak sprzedawać w dropshippingu na Allegro
 6. Jak usprawnić handel w dropshippingu na Allegro

Na czym polega dropshipping? 

Dropshipping to model logistyczny, w którym to hurtownia lub producent, a nie jak zazwyczaj sprzedawca, zajmuje się magazynowaniem, pakowaniem i wysyłką towarów do odbiorców docelowych. 

Sprzedawca handlujący w oparciu o dropshipping, odpowiedzialny jest natomiast za marketing, prezentację produktów, obsługę klientów oraz wszelkie aspekty administracyjne i rozliczeniowe, jakie wiążą się z prowadzoną przez niego sprzedażą. 

Jak wygląda dropshipping na Allegro?


W dropshippingu na Allegro, wpływających do systemu zamówień nie realizuje w stu procentach sprzedawca. To hurtownie i producenci, którym je przekazuje, zajmują się pakowaniem i wysyłaniem produktów do klientów docelowych.  

Problem pojawia się jednak, gdy współpracujesz z kilkoma hurtowniami. W takiej sytuacji musisz liczyć się z koniecznością dopłacania do przesyłek lub obciążania swoich klientów wyższymi kosztami dostawy.

Najłatwiej ominąć to wyzwanie, prowadząc sprzedaż za pośrednictwem kilku kont na Allegro w myśl zasady: jedno konto – jedna hurtownia.

👉 Dowiedz się więcej o sprzedaży na kilku kontach na Allegro.

Jakie są zalety dropshippingu na Allegro? 


Wybierając sprzedaż w oparciu o dropshipping na Allegro: 

 • handlujesz towarami, których fizycznie nie posiadasz; 
 • możesz płacić za produkty dopiero, gdy uda Ci się je sprzedać; 
 • nie musisz mieć magazynu i ponosić kosztów jego prowadzenia; 
 • oszczędzasz czas potrzebny na pakowanie i wysyłki towarów do klientów;
 • nie martwisz się ewentualnymi nadwyżkami produktów; 
 • nie musisz prowadzić własnego sklepu internetowego;
 • handlujesz szybko i wygodnie. 

👉 Przeczytaj także: Dropshipping na Allegro – dlaczego warto?

Gdzie znaleźć hurtownie dropshippingowe? 


Myślisz o sprzedaży w dropshippingu na Allegro? Hurtownie i producentów oferujących ten model współpracy znajdziesz online m.in. w grupach na Facebooku. Możesz też poszukać kontrahentów w rozbudowanej bazie dropshippingowej Sky-Shop. 

We wspomnianej bazie znajdziesz ponad 160 kontrahentów otwartych na współpracę w oparciu o dropshipping. Niektóre hurtownie i producenci z listy, współpracują nie tylko z firmami, ale i osobami fizycznymi.

O co pytać przed podpisaniem umów? 


Znalazłeś hurtownie dropshippingowe, z którymi chcesz współpracować? Pora na negocjację warunków współpracy. Pamiętaj, że to właśnie od nich zależy, czy dropshipping Allegro będzie Ci się opłacał. 

Szczególnie przyjrzyj się warunkom:

 • realizacji zamówień: Zadbaj o to, aby zamówienia realizowane były w miarę szybko, w mniej niż 48h od przekazania hurtowni czy producentowi.; 
 • dostaw: Wybierz kontrahenta, który udostępnia kilka opcji wysyłek i przyjmuje etykiety Allegro Smart. Sprawdź też, czy dostawy realizowane są niskim kosztem.;
 • zwrotów: Postaw na kontrahenta przyjmującego zwroty (sporo hurtowni i producentów dropshipping nie chce ich przyjmować). Zobacz też, czy pobiera opłaty za ich obsługę, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.;
 • finansowym: Sprawdź, czy zaproponowane przez hurtownię lub producenta ceny, pozwolą Ci zarobić na dropshippingu na Allegro.

Po jakimś czasie, gdy będziesz generować duże obroty w dropshippingu, możesz negocjować zaproponowane warunki lub wnieść o kredyt kupiecki, dzięki któremu nie będziesz musiał płacić za towary przed ich sprzedażą. 

Jak sprzedawać w dropshippingu na Allegro?


Aby skutecznie sprzedawać w dropshippingu na Allegro, musisz wyróżnić się na tle konkurencji. Jeżeli będziesz oferować ten sam asortyment, co ona i używać gotowych zestawów fotografii produktowych od hurtowni czy producentów, możesz np. zamienić je kolejnością – używając drugiej czy trzeciej z galerii jako głównej. 

Dobrze zrobisz też, jeśli zastosujesz: 

 • unikalne tytuły aukcji (np. bardzo krótkie); 
 • charakterystyczne ceny (np. 22,22);
 • indywidualne szablony graficzne;
 • własne zdjęcia produktów;
 • dobre opisy w ofertach. 

Możesz też dołączać do napędzających sprzedaż programów wewnętrznych. System darmowych wysyłek Allegro Smart i program lojalnościowy Monety Allegro to dwie warte uwagi propozycje, które przyciągają wiernych użytkowników Allegro. 

Jak usprawnić handel w dropshippingu na Allegro? 


Handel w oparciu o dropshipping na Allegro ułatwi Ci odpowiednie oprogramowanie e-commerce. Wybierz takie, które posiada gotową, dwukierunkową integrację z Allegro i wybranym przez Ciebie kontrahentem dropshipping. 

Przykładem takiego oprogramowania jest platforma do sprzedaży internetowej Sky-Shop z zaawansowaną integracją z Allegro, gotowymi integracjami z ponad 160 kontrahentami i możliwością darmowej integracji z dowolną firmą oferującą dropshipping. 

Sky-Shop to program do sprzedaży internetowej w dropshippingu, który oferuje:

 • możliwość pobierania informacji o produktach z systemów hurtowni i producentów przy pomocy kilku kliknięć;
 • automatyczne aktualizacje stanów magazynowych towarów na Allegro (do 12x na dobę);
 • ręczne i automatyczne aktualizacje informacji o produktach (z możliwością selekcji preferowanych); 
 • drukowanie etykiet przewozowych Allegro dla kontrahentów dropshipping; 
 • możliwość prowadzenia sprzedaży w ramach kilku kont Allegro;
 • automatyczne zamykanie aukcji Allegro przy określonym przy konfiguracji funkcji stanie magazynowym….

…i wiele innych funkcji, które czynią dropshipping na Allegro wygodnym. 

Podsumowanie 

Dropshipping pozwoli Ci sprzedawać na Allegro szybko i wygodnie. By rozpocząć handel w tym modelu, musisz znaleźć hurtownie i producentów oferujących interesujące Cię towary, a następnie, wynegocjować korzystne warunki współpracy z nimi, zwracając uwagę na wspomniane w artykule aspekty. 

Pamiętaj jednak o tym, że dobre umowy z kontrahentami nie wystarczą – by sprzedaż w dropshippingu na Allegro Ci się opłacała, musisz też wyróżnić się na tle konkurencji. Będzie Ci łatwiej skupić się na zabiegach z tym związanych, gdy zautomatyzujesz sprzedaż przy pomocy odpowiedniego oprogramowania e-commerce, takiego jak np. Sky-Shop.