Dropshipping na Allegro. Dlaczego warto?

0
3530
dropshipping na allegro dlaczego warto

Dropshipping na Allegro to obecnie najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie. Pozwala niemal każdemu spróbować swoich sił w handlu. Sprawdzamy dlaczego warto rozpocząć od najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce, przyglądamy się plusom i minusom tego rozwiązania, podpowiadamy dalsze drogi rozwoju!

Dropshipping na Allegro


Dropshipping na Allegro pozwala sprzedawać na portalu aukcyjnym bez magazynu. Sprzedaż w tym systemie opiera się o bezpośrednią wysyłkę z magazynu hurtowni. W związku z tym rozpoczęcie takiej działalności generuje minimalne koszty, pozwala zmniejszyć ilość pracy wykonywanej przy obsłudze zamówień, a także ogranicza niemal do zera ryzyko inwestycji. W końcu towar w hurtowni kupujesz dopiero wtedy, gdy zamówi go klient.

Poznaj wady i zalety dropshippingu na Allegro!

Narzędzie do dropshippingu na Allegro


Doskonałym narzędziem do dropshippingu na Allegro jest oprogramowanie Sky-Shop. System posiada wszystkie funkcje potrzebne do sprawnego i wygodnego przygotowania ofert. Pozwala m.in. na:

 • zaawansowaną konfigurację z hurtowniami (w tym m.in: wybór produktów na podstawie ceny, producenta, kategorii, liczby sztuk);
 • zaawansowaną konfigurację z Allegro (w tym m.in. zamykanie aukcji przy określonym stanie magazynowym, automatyczne wznawianie aukcji, wystawianie ponowne aukcji, wystawianie ponownie aukcji);
 • oznaczanie zamówień z Allegro w panelu sklepu;
 • obsługę wielu kont Allegro z jednego panelu sklepu;
 • obsługę wysyłek Smart bezpośrednio z panelu sklepu.

Wszelkie dane z hurtowni są aktualizowane i pobierane, co jest szczególnie istotne w przypadku sprzedaży dropshippingowej. Dodatkowo, w konfiguracji ustawień pomaga support platformy oraz filmy instruktażowe.

Plusy dropshippingu na Allegro


Plusy dropshippingu na Allegro dostrzegają przede wszyscy początkujący sprzedawcy, dla których ten model logistyczny stanowi trampolinę do rozwoju biznesu. Do najczęściej wymienianych plusów dropshippingu na Allegro należą:

1. Możliwość rozpoczęcia sprzedaży z bardzo małym budżetem


Do dropshippingu na Allegro wystarczy Ci:

 • oprogramowanie Sky-Shop,
 • czas i chęć zdobywania wiedzy,
 • środki na pokrycie kosztów firmowych i pierwszych zakupów klientów.

Zamawiane przez klientów artykuły kupujesz wtedy, gdy zostaną opłacone, dzięki czemu nie musisz martwić się o zatowarowanie i fakt, czy magazynowany towar się sprzeda.

2. Dostęp do milionów konsumentów


Mnóstwo osób zakupy rozpoczyna właśnie na Allegro. Zadbaj o wypełnienie parametrów, których używają podczas poszukiwań i… sprzedawaj!

3. Łatwość pobierania danych i zarządzania aukcjami


Wszelkie podstawowe dane oprogramowanie Sky-Shop.pl pobierze za Ciebie. Twoim zadaniem będzie dopracowanie aukcji tak, by konsument znalazł w ofercie wszystko, czego oczekuje – zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym.

4. Nie musisz podpisywać dodatkowych umów


Obecnie Allegro posiada partnerów obsługujących przesyłki, a także płatności. Nie musisz przejmować się znalezieniem firmy zewnętrznej realizującej takie usługi, a także podpisywać dodatkowych umów, co jest dodatkowym plusem.

5. Dropshipping na Allegro to częste zajęcie dodatkowe


Możesz dorabiać po pracy lub szkole np. na swojej pasji. Praca dorywcza w żaden sposób Cię nie ogranicza, ponieważ może być wykonywana z każdego miejsca, w którym masz dostęp do Internetu.

Nadal zastanawiasz się, dlaczego warto postawić na dropshipping na Allegro? Choć sam model sprzedażowy jest bardziej złożony, odpowiedź można zawrzeć w jednym zdaniu. Dropshipping na Allegro to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób na rozpoczęcie handlu w Internecie. Stanowi jeden z pierwszych kroków zdecydowanej większości osób działających na rynku e-commerce.

Minusy dropshippingu na Allegro


Musisz mieć świadomość, że dropshipping na Allegro nie jest pozbawiony minusów. Jeśli poznasz je teraz, przed rozpoczęciem sprzedaży, będziesz w stanie zapobiec problemom zanim się pojawią. Czas przyjrzeć się najczęstszym problemom sprzedawców dropshippingowych!

1. Zamówienia łączone z kilku hurtowni


Chcesz oferować szeroki asortyment pochodzący z kilku hurtowni, ale obawiasz się, że do klienta dojdzie kilka paczek, a sam kupujący zapłaci tylko za jedną przesyłkę? Istnieją co najmniej dwa rozwiązania tej sytuacji:

 • Dopracuj cenniki dostaw. Ustaw, że w każdej paczce mieści się tylko 1 przedmiot (zapobiegnie to łączeniu ofert), a w koszcie wysyłki uwzględnij inne stawki (np. Paczkomat za 8,99 na jednej aukcji, a na innej 8,98).
 • Skorzystaj z metody jedna hurtownia = jedno konto Allegro. Zyskasz pewność, że na Twoim koncie nie pojawią się zamówienia łączone. Pamiętaj, że oprogramowanie Sky-Shop.pl umożliwia obsługę wielu kont Allegro w jednym panelu administracyjnym.

Sprawdź, jak wykorzystać kilka kont Allegro w  rozwoju sprzedaży!

2. Problem z realizacją wysyłek Smart


Obecnie wysyłki w ramach Allegro Smart stanowią znaczącą część realizowanych zamówień. Z racji tego, że w dropshippingu korzystamy z magazynu hurtowni, mogą pojawić się problemy z ich obsługą. Do oferowania wysyłek Smart w dropshippingu prowadzą dwie drogi:

 • Współpracuj z hurtownią, która oficjalnie informuje, że wspiera przesyłki Smart.
 • Współpracuj z hurtownią, która przyjmuj etykiety sprzedawcy – w ramach Smart wygenerujesz etykietę w Allegro i prześlesz ją do hurtowni.

Zwróć uwagę na koszt ewentualnej dopłaty naliczanej przy obsłudze Twoich etykiet.

3. Opóźnienie wysyłki do klienta


Allegro uwzględnia czas realizacji wysyłki do klienta, a konsumenci chętniej kupują towary z mniejszym czasem oczekiwania. Ten jest w pełni zależny od hurtowni. By zadbać o czas realizacji zamówień podejmij współpracę z solidnym kontrahentem. Zapytaj o:

 • czas realizacji zamówień,
 • częstotliwość, z jaką kurier odbiera zamówienia z hurtowni.

4. Brak towaru kupionego przez klienta w hurtowni


W dropshippingu z magazynu hurtowni korzysta wiele sklepów. Może okazać się, że dane o stanie magazynowym, które posiadasz są już nieaktualne, a klient zamówi produkt, który już się wyprzedał. Co zrobić by zapobiec takiej sytuacji?

 • Zwiększ liczbę aktualizacji stanów magazynowych. W Sky-Shop.pl dostępna jest częstotliwość 12 razy na dobę. Pamiętaj, że jeśli hurtownia wykonuje aktualizację po swojej stronie rzadziej, zwiększenie częstotliwości aktualizacji stanów magazynowych po Twojej stronie nie będzie rozwiązaniem.
 • Ustaw bufor. Oprogramowanie Sky-Shop.pl pozwala na określenie liczby sztuk, przy której aukcja jest zamykana. Może to być np. 3 lub 5 – tak, by mieć pewność, że nie sprzedajesz produktów z niskim stanem.

Jeśli dojdzie do sprzedania produktu, którego nie posiadasz, możesz:

 • Zadzwonić do klienta i poinformować o błędzie. W zamian zaproponować inny, zbliżony artykuł.
 • Spróbować odkupić produkt od innego sprzedawcy.

Jak widać, z każdą wadą dropshippingu jesteś w stanie sobie poradzić! Wybór dobrej hurtowni do współpracy oraz rozsądne zaplanowanie działań sprzedażowych będzie tutaj kluczowe.

Dropshipping na Allegro i co dalej?


Wiążąc przyszłość z branżą e-commerce nie powinieneś się ograniczać do dropshippingu na Allegro. Potraktuj go jako doskonałą okazję do:

 • wyłonienia najelpszych produktów do sprzedaży,
 • naukę tworzenia opisów, tytułów i obsługi klienta,
 • szansę na zarobienie pieniędzy, które zainwestujesz w dalszy rozwój.

Twoje dalsze działania powinny przebiegać dwutorowo i uwzględniać nowe kanały sprzedaży np. sklep internetowy, a także zatowarowanie własnego magazynu. Pamiętaj, że nie musi to być wielka hala. Zacznij od sprowadzenia „do siebie” kilku najlepiej sprzedających się towarów. Pozwoli Ci to uzyskać wyższe marże.

Zobacz: Allegro vs. własny sklep internetowy