Czy warto reklamować się na Allegro?

0
1719
czy warto reklamować się na Allegro

Allegro to bez wątpienia najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce. Planując sprzedaż w tym serwisie, trzeba liczyć się z bardzo dużą konkurencją.

Jeśli zależy Ci na tym, by wybić się na jej tle, wykorzystaj pełen potencjał działań reklamowych, dostępnych na Allegro! Dowiedz się, jakie masz możliwości, i wybierz najbardziej opłacalne rozwiązania!

Udogodnienia i opinie


Naturalne zjednywanie sobie klientów trudno nazwać działaniem marketingowym, a przecież to właśnie satysfakcja użytkowników decyduje o wizerunku Twojej marki. Wszelkie akcje prowadzące do pozytywnych ocen i opinii należy więc uznać za reklamę firmy na Allegro. Co istotne, rozwiązania te są całkowicie darmowe.

Chodzi bowiem o wystawianie starannych, szczegółowo opisanych aukcji, uzupełnienie cenników dla poszczególnych produktów, udostępnienie różnych sposobów dostawy oraz wysoki poziom bieżącej obsługi klienta.

Użytkownicy docenią choćby możliwość skorzystania z programu Allegro Smart, który gwarantuje im darmowe dostawy przez cały rok. Jeśli zapewnisz im dostęp do udogodnień tego typu, będą oni chętnie powracać do Twojej marki, a także pozostawiać wysokie oceny i pozytywne opinie. Tymi z kolei pokierują się inni konsumenci, porównujący oferty różnych sprzedawców.

Status Super Sprzedawcy


Idąc dalej tym tropem, dojdziemy do statusu Super Sprzedawcy, który przyznawany jest najlepszym firmom działającym na Allegro. Ponownie – jest to narzędzie, które możesz wykorzystać zupełnie za darmo. Odznakę otrzymujesz bowiem za wzorową obsługę zamówień i wysokie oceny profilu. Kiedy spełnisz szereg warunków określonych przez platformę, jednym kliknięciem zawnioskujesz o status Super Sprzedawcy.

Co daje Ci takie odznaczenie? Ikonka Super Sprzedawcy pojawi się przy wszystkich Twoich ofertach, co będzie miało niemałe znaczenie dla użytkowników poszukujących najbardziej atrakcyjnych aukcji. Na tym oczywiście nie koniec.

Warto pamiętać, że produkty Super Sprzedawców pojawiają się wyżej na liście ofert, jeśli ta posortowana jest według trafności (czyli domyślnie dla Allegro). Serwis oferuje także priorytetową pomoc firmom, które mogą pochwalić się tym statusem, i organizuje dla nich specjalne szkolenia oraz testy nowych funkcjonalności.

Monety Allegro


Monety to specjalna waluta Allegro, z której korzysta ok. 30% użytkowników platformy. Co więcej, jedna trzecia z nich wybiera wyłącznie oferty biorące udział w tym programie lojalnościowym.

Warto zatem udostępniać konsumentom taką możliwość. Jeśli chcesz dodać Monety Allegro do swojej aukcji, za każdą z nich musisz zapłacić 1,23 zł. Oznacza to, że kiedy ktoś kupi od Ciebie ten produkt, otrzyma przypisaną do niego liczbę Monet, a więc konkretną sumę, którą będzie mógł przeznaczyć na kolejne zakupy.

Pamiętaj, że z Monet Allegro może korzystać każdy (z wyjątkiem firm oferujących produkty w takich kategoriach jak np. Nieruchomości, Zdrowie czy Kultura i rozrywka).

Szczególnie uprzywilejowani są jednak Super Sprzedawcy, otrzymujący dodatkową pulę Monet zupełnie za darmo. Za każde rozpoczęte 5000 zł obrotu z ostatnich 30 dni należy Ci się 15 monet. Jeśli nie możesz pochwalić się wspomnianym statusem, każdą Monetę musisz zakupić.

Promowanie ofert


Allegro oferuje wiele różnych sposobów promowania ofert. Dzięki tego typu narzędziom Twoje aukcje zostaną wizualnie wyróżnione na tle konkurencji. Mocno wpłynie to na zwiększenie sprzedaży. Możesz skorzystać z takich opcji jak:

  • Wyróżnienie – wyświetlanie aukcji przed konkurencją na liście ofert promowanych w określonej kategorii.
  • Pogrubienie – wyboldowanie tytułu aukcji, która staje się tym samym lepiej widoczna dla klientów.
  • Podświetlenie – zwiększenie widzialności aukcji poprzez nadanie jej niebieskiego koloru.
  • Promowanie na stronie działu – wyeksponowanie oferty w specjalnej galerii.

Pamiętaj, że z wyróżnienia, pogrubienia i podświetlenia możesz skorzystać w ramach jednego pakietu. W każdym z wyżej opisanych przypadków promowanie oferty włączysz i wyłączysz bezpośrednio w panelu. W zależności od wybranych opcji będzie Cię to kosztowało 19 lub 29 zł za 10 dni.

Allegro Ads


Allegro Ads to system reklamowy, który działa na bardzo podobnej zasadzie jak popularny Google Ads. Wszystko opiera się na modelu CPC, dzięki czemu płacisz tylko za kliknięcie w reklamę, a nie za samą jej emisję.

Masz swobodę decydowania, jaki budżet chcesz przeznaczyć na kampanię i na którym etapie ścieżki zakupowej pragniesz trafić do konsumenta. Możesz wybrać takie opcje jak:

  • Reklama graficzna – banery z Twoim logotypem i hasłem reklamowym zostaną wyświetlone nad wynikami wyszukiwania w Allegro. Pomogą Ci poprawić świadomość Twojej marki w sieci.
  • Oferta sponsorowana – Twoje aukcje wyświetlą się kontekstowo w najważniejszych miejscach serwisu, a ich celem będzie zwrócenie uwagi kupujących na Twoje oferty.
  • Sieć reklamowa – Twoje reklamy mogą wyświetlać się nie tylko na Allegro, ale także w Google i na Facebooku. Kampanie tego typu to potężne narzędzie ściągające do Twoich ofert konsumentów z różnych źródeł.

Czy warto reklamować się na Allegro?


Reklama na Allegro to nie tylko istotne udogodnienie, ale wręcz obowiązek dla każdego sprzedawcy internetowego! Jak widzisz, niektóre z dostępnych rozwiązań są zupełnie darmowe. W innych przypadkach płacisz zazwyczaj za konkretne efekty. Podsumowując, można z całą pewnością stwierdzić, że korzystanie z tych opcji niesie ze sobą same korzyści.

Pamiętaj, aby ułatwić sobie kontrolę nad działaniami reklamowymi na Allegro, integrując je wszystkie w profesjonalnej platformie sklepowej, takiej jak Sky-Shop.

👉 Dowiedz się więcej o integracji Sky-Shop z Allegro.