Czy można prowadzić dropshipping na Allegro bez firmy?

0
10349
dropshipping bez firmy na Allegro

Dropshipping na Allegro to jeden z najbardziej atrakcyjnych modeli sprzedaży internetowej dla początkujących przedsiębiorców. Innym rozwiązaniem, którego mogą oni spróbować w celu przetestowania swojego pomysłu na biznes, jest działalność nierejestrowana. 

Czy da się połączyć obie te metody i wciąż prowadzić opłacalne przedsięwzięcie? Dowiedz się, czy można sprzedawać w dropshippingu na Allegro bez firmy!

Spis treści artykułu:

  1. Na czym polega dropshipping na Allegro?
  2. Działalność nierejestrowana a sprzedaż internetowa
  3. Czy opłaca się prowadzić dropshipping bez działalności gospodarczej?
  4. Jak prowadzić dropshipping na Allegro bez firmy?

Na czym polega dropshipping na Allegro?


Aby dowiedzieć się, czy można prowadzić dropshipping bez firmy, odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie o charakter tego modelu. Jest to rozwiązanie polegające na współpracy z hurtowniami, które biorą na siebie odpowiedzialność za magazynowanie asortymentu oraz jego wysyłkę. 

co to jest dropshipping

Po stronie sprzedawcy internetowego pozostaje więc tylko pozyskiwanie klientów i kontakt  z nimi. Taką działalność może więc rozpocząć dosłownie każdy. Nie potrzebujesz ani kapitału początkowego, ani zaplecza magazynowego, aby wejść ze swoją ofertą na rynek.

To oczywiście dopiero początek zalet dropshippingu. Obowiązkowo należy również wspomnieć o braku ryzyka inwestycyjnego. Za towar w hurtowniach płacisz bowiem dopiero wtedy, gdy ktoś zamówi u Ciebie dany produkt. Masz więc pewność, że uzyskasz za niego zapłatę. Nie musisz kupować go wcześniej, nie mając pojęcia, czy wzbudzi on zainteresowanie Twoich klientów.

Jakby sam dropshipping nie był wystarczająco atrakcyjną formą sprzedaży internetowej, możesz dodatkowo pomóc sobie, prowadząc taką działalność na Allegro.

Tracisz w ten sposób co prawda część wynagrodzenia (które przeznaczane jest na prowizje serwisu), ale zdecydowanie ułatwiasz sobie pozyskiwanie klientów. Korzystasz z gotowych rozwiązań marketingowych i ogromnej bazy konsumentów, dzięki czemu obciążenie pracą jest dla Ciebie naprawdę niewielkie.

👉 Dowiedz się, dlaczego warto prowadzić dropshipping na Allegro.

Działalność nierejestrowana a sprzedaż internetowa


Planując sprzedaż w dropshippingu, pewnie zastanawiasz się, czy takie przedsięwzięcie wymaga rejestrowania działalności gospodarczej. Odpowiedź jest negatywna – model ten sam w sobie nie wiąże się z koniecznością zakładania firmy. Nawet jeśli wykorzystujesz w tym celu Allegro, możesz robić to jako osoba prywatna.

Dzięki temu masz możliwość przetestowania swojego pomysłu na biznes bez żadnych zobowiązań i konsekwencji. Nie musisz opłacać składek ZUS i ponosić innych stałych kosztów. Pamiętaj jednak, że działalność nieewidencjonowana nie zwalnia Cię z obowiązku odliczania podatku dochodowego!

Allegro stanowi idealne miejsce do prowadzenia sprzedaży bez firmy. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, zyskujesz dostęp do bazy milionów kupujących i do skutecznych narzędzi marketingowych.

Miej jednak na uwadze, że platforma zaczyna mocno faworyzować sprzedawców biznesowych, ograniczając oferty osób prywatnych do serwisu Allegro Lokalnie.

Jak prowadzić dropshipping na Allegro bez firmy?


Aby maksymalnie wykorzystać potencjał dropshippingu na Allegro, należy wesprzeć się zaawansowanym oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą w sieci. Dobrym przykładem takiego narzędzia jest platforma Sky-Shop oferująca dwukierunkową integrację z serwisem.

Z jednej strony system automatycznie pobierze dla Ciebie ofertę hurtowni do panelu administracyjnego, a z drugiej będzie na bieżąco informował Cię o spływających w Allegro zamówieniach.

Dzięki integracji platformy Sky-Shop z Allegro, prowadzenie sprzedaży w dropshippingu jest dziecinnie proste. Narzędzie pozwala Ci między innymi na:

 • masowe wystawianie aukcji,
 • automatyczne aktualizacje dotyczące dostępnej liczby sztuk oraz cen produktów,
 • import wszystkich zamówień,
 • pobieranie statusów płatności,
 • automatyczne i masowe wznawianie aukcji,
 • automatyczne zamykanie aukcji,
 • obsługę wielu kont Allegro,
 • obsługę etykiet kurierskich Allegro,
 • łączenie zamówień,
 • wiązanie kategorii,
 • automatyczną wysyłkę powiadomień do klientów.

Nawet jeśli masz wrażenie, że niektóre z tych funkcji nie przydadzą Ci się na etapie dropshippingu bez firmy, warto od razu zainteresować się wydajną platformą sprzedażową.

Sky-Shop zagwarantuje Ci niezbędny porządek i ułatwi rozliczanie działalności nierejestrowanej. Co najważniejsze – przygotuje Cię na moment, kiedy zdecydujesz się założyć firmę. Jeśli poważnie myślisz o prowadzeniu własnego biznesu i jego skalowaniu, musisz to w końcu zrobić.

👉 Przetestuj platformę Sky-Shop bezpłatnie!

Zacznij więc od dropshippingu na Allegro bez działalności gospodarczej, a kiedy zyskasz już swobodę operacyjną oraz pewność co do wybranej branży, załóż firmę i kontynuuj korzystanie ze Sky-Shop, aby rozwijać swoje przedsiębiorstwo! 

Czy opłaca się prowadzić dropshipping bez działalności gospodarczej?


Wiesz już, że formalnie można prowadzić dropshipping bez firmy. Nie oznacza to jednak, że taka forma sprzedaży jest opłacalna. W rzeczywistości może okazać się dość trudna w realizacji. Dlaczego?

Przede wszystkim sprzedaż nierejestrowana pozwala Ci zarobić maksymalnie 1505 zł brutto miesięcznie, czyli 50% stawki minimalnej w 2022 roku. To ogromne ograniczenie, które uniemożliwia utrzymywanie się z takiej działalności. 

Dochodzą do tego obostrzenia dotyczące towarów dopuszczonych do sprzedaży. Choć nie są one szczególnie problematyczne, warto mieć na uwadze, że Twoja oferta nie może obejmować produktów w jakikolwiek sposób koncesjonowanych, czyli na przykład alkoholu.

Czynnikiem wykluczającym jest również obowiązek rejestracji sprzedaży na kasie fiskalnej (m.in. biżuteria z metali szlachetnych) czy konieczność odprowadzania VAT-u (m.in. urządzenia elektroniczne).

Poza powyższymi ograniczeniami, problemem w prowadzeniu dropshippingu bez firmy może okazać się fakt, że wiele hurtowni nie chce podejmować współpracy z osobami prywatnymi. Zdecydowania większość dostawców preferuje rozliczanie się z zarejestrowanymi przedsiębiorcami.

👉 Przeczytaj także: Integracja Sky-Shop z Allegro – 10 zalet